پروژه ی عظیم اینترنت هوایی فیسبوک آماده راه اندازی

علی رغم شکست های اخیر در هند، مارک زاکربرگ مدیر عامل فیسبوک روی هدف خود برای برقراری ارتباط افراد در کل جهان از طریق سازمان بشر دوستانه اش، Internet.org، پافشاری می کند.

به گزارش کلیک، بخش عظیمی از این پروژه قرار است با پرواز کردن هواپیماهای بدون سرنشین بر فراز مناطق دوردست و دور افتاده و فراهم کردن پوشش اینترنت در این مناطق انجام شود.

به گفته “یائل مگوایر” رئیس آزمایشگاه ارتباطات فیسبوک، این هواپیماهای بدون سرنشین که Aquila (نوعی عقاب) نام گذاری شده اند، در آسمان مناطقی که دسترسی کاملی به اینترنت ندارند پرواز کرده و پوشش اینترنت را در آن مناطق فراهم می کنند.

BBpSdvr.img

مارک زاکربرگ امروز گفت: فیسبوک هر هفته در حال انجام پرواز های آزمایشی با این هواپیماهاست و این شرکت در حال ساخت یک هواپیما در مقیاس کامل بوده تا تست های بزرگتری را انجام دهد.

زاکربرگ می گوید: طول کامل بال های این هواپیما 139 فوت (42.3 متر) و بدنه آن (که احتمالا اکثر قطعات مورد نیاز را درون خود جای می دهد) 10.8 فوت (3 متر) عرض خواهد داشت. او می افزاید: پهپاد Aquila روی بال هایش دارای سلول های خورشیدی بوده و قادر است 3 تا 6 ماه در آسمان مانده و باید در هر شرایط جوی کار کند.

همچنین این پهپاد به لیزر نیز مجهز خواهد بود. قابلیتی که به نظر می رسد زاکربرگ از پیاده کردن آن در هواپیمای جدیدش بسیار هیجان زده شده است چرا که در هنگام نوشتن این مطلب به آخر جمله خود دو علامت تعجب (!!) اضافه کرده است:

او نوشته است: « این تصویری از نمونه اولیه پهپاد در حال ساخت است. این پهپاد بر روی بال هایش سلول های خورشیدی داشته و به ملخ هایی برای حرکت به جلو مجهز گردیده است. این پهپاد قابلیت برقراری ارتباط به کمک لیزر (!!) را داراست و می تواند 3 تا 6 ماه به طور مداوم پرواز کند. این هواپیما باید در همه شرایط جوی قادر به انجام وظیفه اش باشد»

BBpSdvu.img

منبع: msnبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *