راهنمای خرید مناسب‎‌ترین شارژر استیشن چند خروجی برای گجت‌های هوشمندتان

با پیشرفت تکنولوژی میزان استفاده ما از دستگاه‌های هوشمند موبایلی نیز افزایش یافته است. در این بین برخی از افراد علاقمند به تکنولوژی از گجت‌های متنوعی استفاده می‌کنند. به عنوان مثال تصور کنید که از یک گوشی هوشمند، یک تبلت، یک ساعت هوشمند، یک بلوتوث هندزفری، یک دستبند فیتنس هوشمند و …. استفاده می‌کنید. در این شرایط هر از گجت‌های هوشمند شما باتری اختصاصی خود را دارند و از اینرو هر یک از آن شارژر منحصر به فرد خود را خواهند داشت. در برخی از موارد و با افزایش تعداد گجت‌های هوشمندی که از آن‌ها استفاده می‌کنیم، یک بر هم ریختگی و آشفتگی خاصی به منظور شارژ مجدد باتری آن‌ها ایجاد می‌شود. تصور کنید که قصد رفتن به یک مسافرت را دارید، در این شرایط باید شارژرهای اختصاصی هر یک گجت‌های هوشمندتان را با خود حمل کنید و یا کلا نسبت به استفاده از آن‌ها در طول سفرتان صرف نظر نمایید. اما اگر بتوانیم تنها از یک شارژر به منظور تامین انرژی مورد نیاز باتری تمامی گجت‌های هوشمندما استفاده کنیم چه می‌شود؟

مطمئنا با استفاده از یک شارژر استیشن یا منبع مبدل انرژی واحد که چند خروجی مختلف را به همراه دارد بخش عظیمی از مشکلات و آشفتی‌های یاد شده حل می‌شود. اما یک شارژر واحد چگونه می‌تواند تمامی شرایط مورد نیاز به منظور شارژ مجدد باتری گجت‌های متنوع ما را فراهم آورد؟ همانطور که می‌دانید باتری گجت‌های هوشمند ظرفیت‌های متفاوتی را ارائه می‌کنند و به منظور شارژ مجدد آن‌ها نیز از خروجی‌های مشخصی استفاده می‌شود. دلیل اصلی اختصاصی بودن شارژر هر یک از گجت‌های هوشمند هم در واقع همین امر است. حال چگونه می‌توان با یک شارژ واحد نسبت به تامین انرژی باتری تمامی گجت‌های خود اقدام نمود؟

1

 

با شارژر استین‌های چند خروجی بیشتر آشنا شوید

همانطور که اشاره کردیم به منظور رفع مشکل زیاد بودن تعداد شارژرها می‌توان از یک شارژر استیشن یا منبع مبدل انرژی واحد با خروجی‌های متعدد استفاده کرد. منظور از شارژر استیشن در واقع بخشی از شارژر شماست که وظیفه تبدیل جریان الکتریکی به شرایط مورد نیاز دستگاه شما را بر عهده دارد. هم اکنون بسیاری از شارژرها از یک منبع یا شارژ استیشن و یک کابل USB ساده به منظور اتصال دستکاه به استیشن تشکیل می‌شوند. شارژر استیشن‌های چند خروجی در واقع محصولاتی هستند که از چندین پورت اتصال یا خروجی USB بهره می‌برد.

متاسفانه بسیاری از افراد تصور دارند که شارژر استیشن‌های چند خروجی ابعاد بزرگی داشته و استفاده از آن‌ها و یا حمل و نقل‌شان دشوار است. اما این موضوع به واقع صحت ندارد. هم اکنون شارژر استیشن‌های چند خروجه‌ای طراحی شده‌اند که با ابعادی بسیار کوچک می‌توانند تمامی نیازهای شما را برطرف سازند. اما در هنگام خرید این محصولات باید توجه داشته باشید که تمامی آن‌ها شرایط و قابلیت‌های یکسانی ندارند. شما حتما باید در حین خرید این شارژر استیشن‌های چند خروجی عوامل و موضوعات خاصی را در نظر داشته باشید. در ادامه به این موضوعات اشاره خواهیم داشت.

 

چگونه یک شارژر استیشن چند خروجی مناسب انتخاب کنیم؟

هم اکنون شارژر استیشن‌های بسیار متعدد و متنوعی در بازار موجود هستند. قیمت این محصولات هم بازه نسبتا مشخصی ندارد و با توجه به برند تولید کننده و شرایط ضمانت (البته در کشور ما چندان به آن اهمیت داده نشده و توجه نمی‌شود) قیمت‌های متفاوتی برای هر یک از آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. اما معیارهایی وجود دارند که در حین خرید یک شارژر استیشن چند خروجی باید حتما به آن‌ها توجه کنید. اگر به این موضوعات توجه مستقیمی نداشته باشید، ممکن است شارژر استیشنی خریداری کنید که به هیچ وجه کارایی لازم را برایتان به همراه نداشته باشد.

 

گواهینامه UL: طی چند سال اخیر شدت عرضه شارژهای تقلی در انواع و نوع‌های مختلف به شکل وسیعی افزایش یافته است. شارژرهایی که تقلبی بوده و کیفیت ساخت مناسبی نداشته باشند علاوه بر اینکه منجر به مصرف انرژی بیشتر می‌شوند، می‌توانند به دستگاه شما آسیب‌های جدی و مستقیمی برسانند و حتی منجر به آتش گرفتن دستگاه شوند. حتما بارها و بارهای خبرهای این چنینی و مربوط به آتش گرفتن ناگهانی و بدون دلیل گوشی‌های هوشمند را شنیده‌اید! یکی از دلایل اصلی که می‌تواند منجر به بروز حادثه‌ای این چنینی شود مربوط به استفاده از شارژرهای به نامرغوب است. گواهینامه یا تاییده UL در واقع مربوط به تضمین ایمنی شارژر است. بنابراین توجه داشته باشید که در حین خرید یک شارژر استیشن چند خروجی حتما تاییده UL بر روی آن حک شده باشد. دقت داشته باشید که اگر شارژی تاییده UL نداشت به هیچ وجه نسبت به خرید آن اقدام نکنید. بذون تردید پرداخت هزینه‌ بیشتر ناچیزی بهتر از ریسک آتش سوزی خواهد بود.

 

شکل و فرم شارژر: به صورت کلی شارژر استیشن‌های مجهز به چند خروجی یو اس بی دارای سه شکل مختلف هستند. این شارژرها یا مستقیما به دیوار متصل شده، یا با کابلی به پریز برق متصل شده و یا به شکل‌های خاصی دیگری که عمدتا بر روی زمین قرار می‌گیرند طراحی می‌شوند. به طور کلی شما پیش از خرید یک شارژر استیشن حتما باید به ظاهرا آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. ظاهر شارژر شما باید با نیازهایتان مطابقت داشته باشد، در غیر این صورت ممکن است مشکلایت برای شما در حین استفاده از آن‌ها به وجود آید.

2

شارژر استیشن‌هایی که مستقیما به دیوار متصل می‌شوند (تصویر فوق سمت چپ) به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرند. این شارژرها در بخش بدنه اصلی خود پورت‌های اتصال یو اس بی را ارائه می‌کنند و دستگاه شما با استفاده از کابل یو اس بی به آن‌ها متصل می‌شود. این شارژرهای دیواری از جمله پرکاربردترین شارژر استیشن‌هایی هستند که مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اما شارژر استیشن‌هایی که به همراه کابل ارائه می‌شوند (تصویر وسط) به طور مستقیم به پریز برق متصل نخواهند شد. این شارژر استیشن‌های به کابلی مجهز هستند که دوشاخه‌ای را به همراه دارد. از این شارژر استیشن‌های در شرایط می‌توان استفاده کرد که پریز برق از محل مورد نظرتان دور باشد. به عنوان مثال تصور کنید که پریزی با فاصله‌ای نسبتا زیاد از تخت شما قرار دارد. مقدار این فاصله به قدری است که با استفاده از کابل یو اس بی گوشی امکان به کارگیری آن در شرایطی که روی تخت استراحت می‌کنید وجود ندارد. در این شرایط بهتر است یک شارژر استیشن کابلی را خریداری نمایید تا مشکل مورد نظر حل شود.

اما شارژ استیشن‌هایی که با ظاهرهای متنوع دیگر طراحی می‌شوند هم می‌توانند در شرایط خاصی کارایی داشته باشند. به عنوان مثال این شارژرها می‌توانند مانند یک ستند اختصاصی برای گوشی هوشمندتان نیز عمل کنند. این نوع شارژرها می‌توانند به همراه سیم و یا بدون سیم طراحی شوند. به عنوان مثال در تصویر زیر یک نمونه از این نوع شارژر استیشن‌ها را مشاهده می‌کنید که به کاربر اجازه می‌دهد هر یک از گجت‌های متصل به آن را در شیار اختصاصی بدنه دستگاه قرار دهد.

3

تعداد پورت‌های خروجی: بدون تردید یک از مهم‌ترین عواملی که در حین خرید یک شارژر استیشن مجهز به پورت‌های اتصال متعدد باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید مریوط به تعداد پورت‌ها یا خروجی‌های یو اس بی آن است. همواره سعی کنید که تعداد پورت‌های یو اس بی خروجی موجود بر روی شارژر استیشن مد نظرتان از تعداد گجت‌هایی که در اختیار دارید بیشتر باشد تا در آینده نیز با مشکل مواجه نشوید.

 

شدت جریان خروجی‌ها: خروجی‌های یو اس بی شارژر استیشن‌ها شدت جریان مشخصی را ارائه می‌کنند. این موضوع تاثیر مستقیمی بر روی سرعت شارژ مجدد باتری دستگاه‌های متصل شده به شارژر استیشن دارد. شدت جریان خروجی استاندارد پورت‌های یو اس بی در حالت استاندارد شامل موارد 1 آمپری، 2.1 آمپری و 2.4 آمپری می‌شود. اصولا گجت‌های قدیمی‌تر و محصولاتی که از باتری‌های با ظرفیت پایین‌تری بهره‌مند هستند، از شدت جریان ورودی کمتری به منظور شارژ مجدد استفاده می‌کنند و محصولات مدرن‌تر که در آن‌ها از باتری‌های با ظرفیت بیشتری استفاده می‌شود، شدت جریان ورودی بیشتری را برای شارژ باتری خود نیاز دارند. به طور کلی از آنجایی که استفاده از شارژری با خروجی شدت جریان بیشتر مشکلی برای گجت‌های شما ایجاد نمی‌کند، بهتر است که شارژر استیشنی را انتخاب کنید که شدت جریان خروجی‌های آن بیشتر باشد.

 

4

برخی از شارژرها هم از خروجی‌هایی بهره‌مند هستند که شدت جریان‌های مختلفی را ارائه می‌کنند. این شارژرها هم در شرایط خاصی می‌توانند گزینه مناسبی برای خریدتان محسوب شوند.

بناربراین شما در حین خرید یک شارژر استیشن چند خروجی باید نسبت به موارد فوق دقت لازم را داشته باشید. استفاده از شارژر استیشن‌های چند خروجی به واقع می‌تواند بسیاری از مشکلات مربوط به متعدد بودن شارژرهای گجت‌هایمان رفع کند. اما حتما باید در حین خرید این شارژرها با نکاتی که در طول مقاله به آن‌ها اشاره داشتیم توجه کنید. امیدوارم هستیم که توانسته باشیم در این مقاله اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم. لطفا برای بهتر شدن مجموعه کلیک، ما را از نظرات و پیشنهادات خود بهره‌مند سازید.

منبع: howtogeekبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *