با این 4 افزونه گوگل سرعت کروم را افزایش دهید

|
۰ دیدگاه

اگر شما جزو کاربران مرورگر کروم هستید، برای انجام کارهای معمولی مثل ارسال ایمیل با جیمیل لازم نیست که صفحه ای که در حال مشاهده آن هستید را ببندید. شما می توانید با استفاده از افزونه های گوگل به راحتی و با چند کلیک چنین کارهایی را انجام دهید.

کلیک – در این بخش 4 افزونه عرضه شده توسط گوگل را معرفی خواهیم کرد.

1 . صفحات خود را با افزونه Send from Gmail به اشتراک بگذارید

پس از دانلود و نصب این افزونه هنگامی که در حال مشاهده یک صفحه اینترنتی هستید، روی دکمه تولبار (نوار ابزار) افزونه کلیک کنید تا یک پنجره برای اشتراک گذاری صفحه باز شود. در این پنجره عنوان صفحه در بخش موضوع و لینک آن در متن ایمیل قرار می گیرد. البته شما می توانید موضوع و یا متن آن را کامل ویرایش کنید و بنابر این قادرید هر گونه ایمیلی به هر شخصی ارسال نمایید.

 

2 . با افزونه Save to Google Drive از صفحات اینترنتی خود اسکرین شات بگیرید.

با استفاده از این افزونه با یک کلیک روی دکمه مخصوص آن در تولبار، می توانید از صفحات اینترنتی عکس گرفته و آن ها را روی گوگل درایو ذخیره کنید. همچنین شما قادرید با کلیک راست کردن روی هر یک از لینک های موجود در صفحه آن ها را در گوگل درایو خود ذخیره کنید.

chrome-ext-save-to-google-drive-640x380

 

3 . ایجاد و مدیریت رویداد های شخصی با افزونه Google Calendar

با دادن اجازه دسترسی این افزونه به تقویم گوگل (Google Calendar) در هر زمان و در هر صفحه، با یک کلیک روی دکمه آن در تولبار کروم می توانید رویداد های آینده خود را مشاهده کنید.

در صورتی که در هنگام گشت و گذار در اینترنت و صفحات مختلف خواستید یک رویداد جدید به تقویم خود اضافه کنید، می توانید این کار را با استفاده از این افزونه به انجام برسانید.

 

4 . مدیریت بوکمارک (bookmark) ها با افزونه Bookmark Manager

سیستم بوکمارک های بصری گوگل زیاد با استقبال مواجه نشد و بعد از مدت اندکی به فراموشی سپرده شد. ولی افزونه ای که همراه با آن عرضه شد سیستم بوکمارک گوگل را احیا کرد. با استفاده از این افزونه می توانید بوکمارک های خود را راحت تر ذخیره و مدیریت کرده و در بین آن ها جستجو کرده و یا آن ها را به اشتراک بگذارید.

منبع: makeuseof

0 پسندیده شده
حمید عابدینی
حمید عابدینی دانشجوی رشته زبان انگلیسی است. طراحی گرافیکی و کار با نرم افزار های رایانه ای مرتبط با این رشته از جمله علایق اوست. وی در زمینه مدیریت سایت های اینترنتی تجربه داشته و در حال حاضر به ترجمه مقالات و مطالب انگلیسی می پردازد.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.