ARM پردازنده Cortex A32 خود را طراحی کرد

ARM اعلام کرده است آی پی پردازنده Cortex-A32 را برای سیستم‌ های ادغام شده و برنامه‌ های کاربردی اینترنت طراحی کرده است.

به گزارش کلیک، هسته جدید Cortex-A32، که هنوز هم جزء کوچکترین و کم توان‌ ترین پردازنده‌های ARM v8-A محسوب می شود، توسط کمپانی ARM تولید شد.

جیمز مک نیون، مدیر کل گروه پردازنده های ARM می‌گوید: این پردازنده دارای قابلیت امنیت با تکنولوژی ARM TrustZone، ایجاد توسعه برای پردازنده‌ های Cortex-A5 و Cortex-A7 در برنامه های تعبیه شده مانند محاسبات تک بردی، برنامه‌های کاربردی اینترنت، نود‌های edge و دارای تکنولوژی قابل پوشیدن است. معماری ARMv8-A بازده بالا و عملکرد بهتری را در سیستم‌های تعبیه شده برای شرکای سیلیکونی ARM به ارمغان می‌آورد.

پردازنده‌های Cortex-A5 و Cortex-A7 مبتنی بر معماری ARMv7-A هستند و به طور گسترده در  پردازنده های پر توان به کار می روند که کاربردهای تعبیه شده متعدد عظیم دارند. کمپانی ARM ادعا می کند Cortex-A32 یک پردازنده 32 بیتی مبتنی بر معماری ARMv8-A است که 25% بازدهی بیشتر نسبت به ARM های 32 بیتی فعلی مثل Cortex-A7 دارد، در حالی که توان مصرفی آن بسیار پایین است. در کوچک ترین پیکربندی، Cortex-A32 کمتر از 0.25 میلی متر مربع از منطقه سیلیکون را اشغال می کند و این در حالی است که توان مصرفی آن کمتر از 4 میلی وات برای فرکانس 100 مگا هرتز است.

Cortex-A32 را می توان با روش های مختلفی از یک تا چهار هسته پیکربندی کرد. این موضوع باعث بالا رفتن ارزش آن و استفاده در قطعات محاسباتی، برنامه های کاربردی اینترنت و کاربردهای صنعتی می‌شود.

علاوه بر این، کمپانی ARM اعلام کرد پردازنده Cortex-A32 شامل تکنولوژی ARM TrustZone برای ارائه قابلیت امنیتی در سخت افزارهای SoC است. TrustZone یک فناوری امنیتی گسترده محسوب می شود که قابلیت کلاس بانکی را در تلفن های هوشمند ارائه می کند. این فناوری شامل دستورالعمل‌های کارآمد رمزنگاری برای احراز هویت و جفاظت است. همچنین Cortex-A32 با استفاده از TrustZone می تواند به محصولات CryptoCell-700 متصل شود تا شتاب سخت افزاری رمزنگاری افزایش پیدا کند.

منبع: digitimesبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *