انجام کار ها در گوگل Docs با دستور صوتی

به گوگل Docs بگویید چه کاری میخواهید انجام دهید، او برای شما انجام می دهد.

به گزارش کلیک، گوگل در ماه سپتامبر قابلیت تایپ صوتی را در سرویس Docs ارائه کرد که شما را قادر می کند بدون نیاز به تماس با صفحه کلید متن خود را ایجاد کنید. بهتر یا بدتر بودن صحبت کردن به جای تایپ کردن دستی هنوز مورد بحث است، اما این ویژگی در برخی از شرایط سودمند است. اکنون شرکت گوگل ویژگی تایپ صوتی خود را به سرویس Docs اضافه کرده است تا توانایی تشخیص موارد زیادی از ویرایش ها و دستورهای قالب بندی را به این سرویس اضافه کند، که به آسانی با ویژگی های دیکته موجود کار می کند.

شما می توانید به راحتی به Docs دیکته متنی واقعی بگویید، همچنین دستور دهید بین پاراگراف ها فاصله ایجاد کند، لیست نقطه های نشانه تاکیدی اضافه کند، یک متن خاص را انتخاب کند، از قالب های مختلف متنی استفاده کند و حتی یک شکلک متنی اضافه کند.
سرویس تشخیص و پردازش صوتی گوگل هنوز بهترین در نوع خود است، بنابراین احتمالاً این ویژگی نیز به خوبی کار خواهد کرد، اگرچه همه دستورات ممکن است فوراً به طور مستقیم قابل درک نباشند؛ احتمالاً به کمی تمرین نیاز خواهید داشت تا اینکه صدای دیکته و ویرایش شما سلیس و روان شود. گوگل دارای مجموعه کاملی از دستورات صوتی قابل دسترسی در مرکز کمک رسانی خود است، یا این که شما می توانید فقط با گفتن عبارت ” دستورات صوتی کمک ” راهنمایی دریافت کنید. اگر شما از قبل طرفدار تایپ صوتی بوده اید، این قابلیت این کار را برای شما ساده تر می کند. همین امروز می تواند دستورات قالب بندی صوتی را امتحان کنید.

منبع:techradarبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *