روبات‌های حیوان نما در جستجوی شکارچیان

مسئولان حیات وحش در حال استفاده از روبات‌هایی به شکل خرس هستند تا شکارچیان  در کمین را قبل از اینکه به خرس‌های واقعی آسیبی بزنند، دستگیر کنند.

به گزارش کلیک، روبات‌های انسان نمای تاکسیدرمی  شده به عنوان گونه‌ای جدید از نیروهای مخفی به خدمت گرفته می‌شوند؛  طبق گزارش واشنگتن پست، مسئولان حیات وحش از این روبات‌های حیوان نما برای دستگیری شکارچیان در کمین در سراسر آمریکا استفاده می‌کنند.

این روبات ها در مناطقی قرار می گیرند که تیر اندازی به حیوانات در آن ممنوع است و سپس  دور از چشم  از شکارچان در کمینی که سعی در شکار این حیوانات دارند به انتظار می‌نشینند. آن‌ها می‌توانند این روبات‌ها را با یک ریموت کنترل، کنترل کنند. اگر چه این روبات ها قادر به حرکت و یا دویدن نیستند اما  توانایی انجام حرکاتی همچون بالا آوردن پاهایشان و یا تکان دادن سر خود  را دارند. طبق گزارشات اخیر این حیوانات برای فریفتن شکارچیان به اندازه کافی تاثیر گزار هستند.

شرکت‌هایی همچون شرکت روباتیکی دیکیوز که ارائه دهنده روبات‌هایی است که به منظور تله استفاده می‌شوند و همچنین شرکت ارائه دهنده روبات‌های سفارشی حیات وحش، حیوانات مکانیکی متنوعی را فروخته اند که شامل آهو، گوزن شمالی، روباه و خرس می‌شود. مایک کلامن، صاحب شرکت دیکویز توضیح داد که شرکت این روبات‌های حیوان نما را به وسیله یک فرآیند تاکسیدرمی کلی  می‌سازد که از یک پوشش برای شکل دادن بدن روبات استفاده می‌کند و سپس در قسمت گردن، گوش‌ها، دم یا پاهای روبات یک موتور قابل کنترل را تعبیه می‌کند که نمونه این موتورها در خودروها هم به کار می‌رود. این روبات‌ها می‌توانند توسط یک ریموت کنترل رادیویی و یا نرم افزاری که به زودی ارائه می‌شوند، کنترل شوند.

کارخانه شرکت کلامن در ویسکانسن واقع شده است، اما سفارشات را  به سراسر کشور ارسال می‌کند و آن‌ها را به مقامات مسئول تحویل می‌دهد.  قیمت  روبات‌هایی که به شکل روباه هستند 700 دلار و  قیمت روبات‌هایی که به شکل گوزن شمالی هستند،  4800 دلار است، اما سازمان‌های حامی حیات وحش همچون انجمن اجتماعی حامی حیات وحش (Humane Society Wildlife Land Trust) با اختصاص این روبات‌های حیوان نما به سازمان‌های دولتی مربوطه که از نظر مالی در مضیقه هستند، بخشی از این بار مالی را متحمل شده اند.  طبق مطالب منتشر شده در وب سایت رسمی این انجمن، روبات‌های حیوان نما در 16 ایالت مختلف به سازمان‌های مربوطه اختصاص داده شده اند.

این روبات‌ها در آینده نزدیک می‌توانند مشکل شکارچیان غیر قانونی بین المللی را هم حل کنند.

کلامن در مصاحبه‌ای با  Popular Science اذعان کرد که در  فکر ساختن روبات شبیه به کرگدن است؛ این موضوع  می‌تواند در مورد دستگیری شکارچیان کرگدن در کشورهای خارجی جالب باشد.

منبع: msnبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *