وای فای جدید با مصرف بسیار کم انرژی در راه است

|
۳ دیدگاه
مودم بی سیم غیرفعال

Wi-Fi غیرفعال مشکلات باتری گوشی شما را حل خواهد کرد

به گزارش کلیک، Wi-Fi مسلما یکی از مفید ترین اختراعات چند دهه گذشته بوده است، اما یکی از اشکالات آن میزان انرژی مصرفی آن است. در حال حاضر، دانشمندان و مهندسان دانشگاه واشنگتن به فناوری Wi-Fi دست یافته اند که ده هزار برابر کمتر از روش های مرسوم انرژی مصرف می کند.

Wi-Fi غیر فعال در ماه مارس به طور کامل در سیزدهمین سمپوزیوم USENIX درمورد طراحی و پیاده سازی سیستم های شبکه ای معرفی خواهد شد. این سیستم همچنین 1000 برابر انرژی کمتری نسبت به جایگزین های بی سیم با مصرف کم استفاده می کند مانند بلوتوث کم مصرف. این اولین بار است که از چنین جایگزین وای فایی با بازده انرژی بالا استفاده می شود.

تیم دانشگاه واشنگتن موفق به توسعه سیستم جدیدی با جدا کردن عملیات دیجیتال و آنالوگ در فرستنده های رادیویی شد. از این رو، این تیم تحقیقاتی دستگاهی را تولید کرده است که به دیوار متصل می شود و منحصرا با عملکردهای آنالوگ سر و کار دارد.

مجموعه ای از سنسورها که انرژی بسیار کمی برای اجرا مصرف می کنند سیگنال را از دستگاه اصلی انتخاب می کنند و با منعکس کردن آن به وسیله سوئیچ دیجیتالی بسته های Wi-Fi تولید می کنند. هر دستگاه مجهز به Wi-Fi قادر به برقراری ارتباط با سنسور است، که خبری خوشایند برای باتری گوشی های هوشمند خواهد بود. این تیم دریافتند که سنسورها و گوشی های هوشمند می توانند در فواصل بالای 100 فوت در ارتباط باشند.

Wi-Fi غیرفعال می تواند سیگنال های Wi-Fi را با سرعت 11 مگابیت انتقال دهد، که کمتر از حداکثر سرعت Wi-Fi اما 11 برابر بیشتر از بلوتوث است. دستگاه هایی که در حال حاضر از سیستم عامل اتصالی خود استفاده می کنند، با توجه به میزان مورد نیاز انرژی استاندارد Wi-Fi، می تواند از Wi-Fi غیرفعال استفاده کنند که انتقال آسان تر داده ها و مصرف انرژی پایین تری را فراهم می کند.

Wi-Fi غیرفعال یکی از 10 تکنولوژی پیشرفته وموفق سال 2016  نامیده شده است.

منبع: trustedreviews

0 پسندیده شده
مریم فتحی
مریم فتحی هستم متولد 68 کارشناس مترجمی زبان انگلیسی، مطالعه مطالب علمی، پزشکی و فناوری همیشه جزو علاقیاتم بوده و هست و خوشحال میشم آنها را با شما به اشتراک بگذارم. امیدوارم این مطالب براتون جذاب و مفید بوده باشه.
از این نویسنده

۳ دیدگاه

توسط: غلامرضا فروغى نيا

من يك روزنامه نگارم و بشدت درگير چنين نيازى.كارتان بسيار خوب و موثربود.
تلاش كن مجموعه اى از مطالبتان را يكجا چاپ كنى .اعتماد بنفست را بالا برده و كارهاى بزرگترى را بانجام ميرسانى.
موفق باشى

توسط: بابك

مرسي مريم خانم براي مطالب خوبي كه برامون ترجمه مي كني
ان شاا موفق باشي

توسط: مسعود

با سلام
هر کسی که عاشق کارشه=با 100نفر هست که تو اون کار فقط کار میکنن

موفق باشید

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.