لغو مکالمه نامحدود درون شبکه ای؛ اقدامی فراقانونی!

|
۰ دیدگاه

طرح مکالمه نامحدود درون شبکه ای، از اواخر تابستان 94 در کشور اجرایی شده بود. اما این طرح پس از مدتی توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ضد رقابتی تشخیص داده شد. بعد از این ماجرا، دستور لغو آن برای تمامی اپراتورهای همراه صادر شد.

به گزارش کلیک، این در حالی است که این دستور فراتر از وظایف اساسنامه ای این سازمان است. طبق ماده (6) و بند «د» ماده (18) قانون سیاست های اصل 44، شورای رقابت مسئول تشخیص فعالیت ضد رقابتی است. سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اجرا کننده مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات است.

این دستور لغو در شرایطی صورت گرفته که کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مصوبه ای برای لغو طرح مکالمه نامحدود اپراتورها صادر نکرده بود. این موضوع نشان دهنده عمل مغایر قانون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است در حالی که طرح مکالمه نامحدود درون شبکه ای حکم بازی دو سر برد را برای اپراتور، مشترک و دولت دارد.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.