ایران، رتبه سوم ICT در منطقه

|
۰ دیدگاه

با وجود بحث های متفاوت کاربران درباره هزینه مکالمه تلفن همراه در ایران، بر اساس آمار منتشر شده، ایران پنجمین کشور ارزان منطقه از لحاظ هزینه مکالمات تلفن همراه است.

به گزارش کلیک، نتایج بررسی آماری رتبه ایران در زیر سبد قیمت تلفن ثابت، تلفن همراه و پهنای باند ثابت در میان کشورهای منطقه در سال 2014 نشان می دهد که کشورمان جزو ارزان ترین ها بوده است.

در بخش هزینه های تلفن ثابت، ایران با شاخص 0.05 ارزان ترین ارائه دهنده شناخته شده و پس از آن قطر با شاخص 0.13 در رتبه دوم قرار دارد. البته این آمار در حالی به دست آمده که کشورهای ازبکستان، سوریه، عراق و ترکمنستان در این خصوص اطلاعات خود را اعلام نکرده‌اند.

در حوزه تلفن های همراه نیز، ایران با شاخص 0.5 در رده پنجم قرار دارد. قطر با شاخص 0.3 در رتبه اول و قزاقستان و کویت و عمان به ترتیب رتبه های دوم تا چهارم را دارند.

در این بخش افغانستان با شاخص 10.1 عنوان گران ترین ارائه کننده مکالمات موبایلی را به خود اختصاص داده است.

دومین ارائه کننده ارزان منطقه در بخش سبد قیمتی پهنای باند ثابت نیز با شاخص 0.88 به ایران تعلق دارد. در این بخش کویت با شاخص 0.3 در رده اول قرار گرفته است. کشورهای قطر، قزاقستان، بحرین، ترکیه، عربستان، عمان و امارات متحده عربی رتبه های سوم تا نهم را دارند.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.