کلاه برداری با گوشی اندرویدی 4 دلاری

یک شرکت هندی خبر عرضه یک گوشی اندرویدی با قیمت کمتر از 4 دلار را منتشر کرد. در حالی که دلایل کافی  وجود داشت که  باعث می شد مردم به راحت این خبر را باور نکنند، اما فیلم هایی از یک گوشی در دسترس عموم قرار گرفت که ظاهرا این خبر را تایید می‌ کرد.

به گزارش کلیک، پس از این که گوشی برای چند روز پیش فروش شد، ناگهان سر و صدای مربوط به این گوشی ساکت شد و اعلام شد که  افراد زیادی متقاضی این گوشی بوده اند و این اتفاق موجب شد که تا دولت هند به تحقیق و بررس بیشتری در مورد این شرکت بپردازد. در حال حاضر یکی از افراد پارلمان هند مدعی شده است که این گوشی یک کلاهبرداری بیش نیست.

این کلاه برداری که این شرکت انجام داده است، نوعی کلاه برداری مالی است که در آن  اطلاعاتی در مورد محصولی به  قربانی‌ ها ارائه می‌شود و از آن‌ ها خواسته می شود در صورت تمایل اقدام به پیش خرید این محصول نمایند. هنوز مشخص نیست که این عضو پارلمان چه شواهدی در دست دارد که نشان دهنده کلاهبرداری شرکت مذکور است، اما او اطمینان دارد که می‌ تواند با مدارک خود عموم مردم را متقاعد کند. اما شرکت عرضه کننده این تلفن در زمان اعلام خبر این گوشی در حضور عضو دیگری از پارلمان وجاهت قانون خود را ثابت کرده است.

گفته شده است که مشخصات این گوشی شامل صفحه نمایش ال سی دی با یک چهارم وضوح فول اچ دی (960×540)، ا گیگابات رم، 8  گیگابایت حافظه داخلی، باتری 1450 میلی آمپر ساعتی و یک پردازنده 4 هسته‌ای 1.3 گیگاهرتزی است. اگر چه سریع‌ ترین گوشی در جهان نیست، اما برای اجرای برخی از نرم افزارها به اندازه کافی مناسب است. بخشی از شواهد محکوم کننده احتمالا زمانی اعلام شد که فیلم دموی گوش بخش شد و برند گوشی مشخص شد؛ زمانی که تصاویر گوشی را می بینید، ممکن است لکه‌ای سفید در جلوی گوشی نظر شما را به خود جلب کند؛ در واقع این لکه سفید برای پوشاندن و محو کردن برند “اُدکم” مورد استفاده قرار گرفته است.

“اُدکم” چیست؟ اُدکم یک شرکت تولید کننده گوشی چینی با گوشی‌‌ های بسیار ارزان قیمت است. نام گوشی 4 دلاری که فیریدِم 251 است، جایگزین خوبی برای اُدکم آیکون 4 است که بسیاری از مشخصات آن با فیریدِم 251 یکسان است. این موضوع باعث شد که سایت‌های که اعلام کننده خبر این گوشی بودند سکوت کنند و نسبت به قضیه مشکوک شوند و زمانی که با این شرکت برای سوال در مورد گوشی تماس گرفتند، مسئولان شرکت تولید این گوشی را انکار کردند. این گوشی قطعا همان گوشی آیکون 4 قدیمی است، پس چه پیش خواهد آمد؟

طبق گفته افراد فعال در این زمینه،  آیکون 4 قطعا یک گوشی با نقایص بسیار زیاد است که  در سراسر آسیا با  قیمت 5 دلار فروخته شد. بسیاری از تصاویر تبلیغات این گوشی دربردانده عکسی از ای پاد تاچ یو ای است که به وسیله فتوشاپ طراحی شده است که واقعاً عجیب و غریب است. اُدکم اساسا یک شرکت  مشهور نیست، آیا آن‌ها واقعاً در مورد ساخت فیریدِم صادق نیستند و یا این که فردی در شرکت برخی از اجزا را فروخته است که تا سر و صدایی به پا کند؛ احتمال دوم دردسر کمتری دارد.

اگر فیریدم 251 همان آیکون 4 باشد، قطعا سایت‌ها و رسانه‌های منتشر کننده اخبار آن توضیحاتی برای این موضوع دارد.  طبق  نظر  مدیر عامل شرکت تصور می‌شود که فیریدم در هند در بیشترین تعداد خود به منظور کاهش قیمت تولد شده باشد؛ این موضوع چه درست باشد  و چه درست نباشد، یک کلاه برداری است که در هاله ای از ابهام قرار دارد، اما حداقل برای عرضه شدن به بازار برنامه ریزی بسیار ضعیفی دارد.

منبع: extremetechبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *