آیا به واقع گلکسی اس 7 از تکنولوژی شارژ سریع Quick Charge 3.0 کوالکام پشتیبانی نمی‌کند؟!

سامسونگ ضمن رونمایی از پرچمدارانش هیچ اشاره‌ای به پشتیبانی آن‌ها از قابلیت شارژ سریع Quick Charge 3.0 کوالکام نکرد! تاکنون هم هیچ تاییدیه رسمی مبنی بر پشتیبانی گلکسی اس 7 و اس 7 اج از نسخه 3.0 قابلیت شارژ سریع کوالکام منتشر نشده، اما دلیل این موضوع چیست؟

همانطور که می‌دانید سامسونگ در کنگره جهانی موبایل 2016 یا همان رویداد MWC 2016 از پرچمداران جدیدش یعنی دو گوشی هوشمند گلکسی اس 7 (Samsung Galaxy S7) و گلکسی اس 7 اج (Samsung Galaxy S7 Edge) رونمایی کرد. نسخه‌ای از این دو گوشی از سیستم روی چیپ (SoC) اسنپدراگون 820 کوالکام بهره‌مند بوده و نسخه‌ای دیگر از آن به تراشه اگزینوس 8890 مجهز است. گذشته از قابلیت‌های پردازشی قدرتمند تراشه اسنپدراگون 820 یکی دیگر از قابلیت‌های اصلی و کاربردی آن مربوط به پشتیبانی از نسخه 3.0 تکنولوژی شارژ سریع کمپانی کوالکام یا Qualcomm Quick Charge 3.0 است. در واقع هر گوشی هوشمندی که به تراشه اسنپدراگون 820 مجهز شود می‌تواند با در نظر گرفتن تدابیر خاصی تاییدیه مربوط به قابلیت شارژ سریع Quick Charge 3.0 کوالکام را اخذ نموده و از مزیت‌های آن استفاده کند! این کار توسط شرکت ال‌جی انجام شده و هم اکنون گوشی هوشمند جی 5 این کمپانی با تجهیز به تراشه اسنپدراگون 820 از تکنولوژی شارژ سریع Quick Charge 3.0 پشتیبانی می‌کند. اما سامسونگ در طول معرفی دو پرچمدار جدیدش هیچ اشاره‌ای به پشتیبانی آن‌ دو از این قابلیت نداشته و تاکنون هم هیچ تاییدیه رسمی مبنی بر پشتیبانی گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج از نسخه 3.0 قابلیت شارژ سریع کوالکام منتشر نشده است! بنابراین ظاهرا این دو محصول از تکنولوژی شارژ سریع Quick Charge 3.0 کوالکام پشتیبانی نمی‌کنند!

1

 

به گزارش کلیک، تکنولوژی شارژ سریع Quick Charge 3.0 کوالکام منجر می‌شود تا باتری دستگاه ظرف مدت زمان 30 دقیقه چیزی در حدود 80 درصد شارژ شود و این موضوع در شرایطی انجام می‌شود که نسخه 3.0 این تکنولوژی نسبت به نسخه 2.0 آن تا 45 درصد بهره‌ورتر خواهد بود. اما دلیل این که دو پرچمدار جدید سامسونگ از تکنولوژی شارژ سریع Quick Charge 3.0 کوالکام پشتیبانی نمی‌کنند چیست؟ آیا این موضوع بدان معناست که برای شارژ باتری دو گوشی گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج باید از شارژرهای معمولی و با سرعت رایج استفاده کنیم؟ ظاهرا این چنین نیست!

به گزارش کلیک، سامسونگ بنا به دلیل خاصی تاییدیه مربوط به پشتیبانی از تکنولوژی شارژ سریع Quick Charge 3.0 کوالکام را برای پرچمداران سال 2016 خود اخذ نکرده است. دلیل سامسونگ ایجاد تعادل در نسخه اگزینوسی و اسنپدراگون پرچمدارانش بوده، در واقع سامسونگ تمایلی نداشته که نسخه اسنپدرگون دو گوشی گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج را قادر به پشتیبانی از تکنولوژی شارژ سریع Quick Charge 3.0 کوالکام کرده و در سمت مقابل خلاء وجود این تکنولوژی را در نسخه اگزینوسی آن‌ها به وجود آورد. از اینرو سامسونگ به جای قابلیت Quick Charge 3.0 کوالکام، یک تکنولوژی شارژ سریع اختصاصی دیگر را در پرچمدارانش لحاظ کرده که سیستم روی چیپ اگزینوس 8890 این کمپانی هم قادر به پشتیبانی از آن خواهد بود.

2

انتظار داریم که سامسونگ در باکس یا جعبه دو گوشی گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج شارژری اختصاصی را ارائه کند که با اتصال آن به دستگاه بتوانیم به شیوه‌ای سریع‌تر باتری دستگاه را شارژ کنیم. بسیاری از افراد و کارشناسای معتقدند که کارایی و بازده این شارژر اختصاصی سامسونگ دقیقا مشابه با کارایی تکنولوژی شارژ سریع Quick Charge 3.0 کوالکام خواهد بود و بازده یکسانی را به همراه خواهد داشت. نظر شما در این رابطه چگونه است؟

منبع: fonearenaبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *