Little Ripper برای نجات جان انسان ها به پرواز در می آید!

هلی‌کوپتر بدون سرنشین Little Ripper برای نجات جان انسان‌ ها و پیدا کردن کوسه‌ ها به پرواز در می‌ آید.

به گزارش کلیک، پس از حمله چهارده کوسه به سواحل استرالیا در سال گذشته، دولت استرالیا در ایالت نیو ساوت ولز برای رهایی از خطر کوسه‌ ها به این هلی‌کوپتر بدون سرنشین چشم دوخته است. دولت این کشور در استراتژی جدید خود به نام استراتژی کوسه، در یک دوره آزمایشی شش ماهه، برای نظارت بر آب‌های اطراف جنوب شرقی استرالیا خواستار استفاده از هلی‌ کوپترهای بدون سرنشین که از راه دور قابلیت کنترل دارند شد. هزینه خرید هر یک از این هلی‌ کوپترها 250000 دلار است.

این هلی‌کوپتر می تواند به صورت فشرده و از طریق هوا برای مدت دو ساعت و نیم به پرواز درآمده و از سواحل اقدام به فیلم برداری کند. Little Ripper نیاز به یک تیم دو نفره برای کنترل از راه دور دارد. اگر این تیم مورد مشکوکی را پیدا کند، تیم کنترل کننده می توانند به Little Ripper فرمان رها کردن یک محموله کوچک از منابعی که در اختیارش قرار دارد را صادر کند. این منابع شامل قایق نجات، دستگاه GPS برای نجات قربانیان و یا یک عکس بهتر برای کمک به زنده مانده است. یک تیم در دانشگاه سیدنی جهت کسب فناوری لازم برای ساخت هواپیمای بدون سرنشین هوشمند تلاش می‌کند.

هدف این تیم تحقیقاتی، ساخت نرم افزاری است که به Little Ripper در تعیین نوع کوسه کمک کند، که این خود یک گام بزرگ رو به جلو برای کمک به نجات دهندگانی که نیاز به کمک‌های هوایی دارند است. در سواحل ایالت نیو ساوت ولز که از شمال به کوئینزلند، از جنوب به ایالت ویکتوریا، از غرب به ایالت استرالیای جنوبی و از شرق به اقیانوس آرام محدود است، چندین گونه کوسه در آب‌های آن پرسه می‌زنند. البته فقط سه نوع کوسه گاو نر، کوسه ببر و کوسه سفید بزرگ به بسیاری از انسانها حمله کرده‌اند. وقتی که کوسه‌های خطرناک مشاهده می‌شوند، Little Ripper می تواند اطلاعات را مستقیماً به سرویس‌های نجات غریق و اورژانس منتقل کند و مردم را از وجود خطرات بالقوه در سواحل دریایی آگاه نماید.

Little Ripper پتانسیل محافظت مردم استالیا از حملات کوسه‌ای را داراست. باید نحوه انجام فعالیت این هلی‌کوپتر کوچک  بدون سرنشین را در دوره آزمایشی 6 ماهه را مشاهده کنیم. به گزارش روزنامه دیلی تلگراف، انتظار می‌ رود اگر در مدت 6 ماه دوره آزمایشی نتایج مثبت ارزیابی شد، در باشگاه Australia’s Surf Life Saving Clubs که در سال 2017 برگزار می‌شود ،40 فروند از این هلی‌کوپتر مورد بهره برداری قرار بگیرد.

منبع: msnبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *