دردسر تازه این بار برای واتس اپ

اپل تنها شرکت تکنولوژی نیست که به مبارزه با مأموران اجرای قانون بر سر حریم خصوصی کاربران پرداخته است. یک مدیر اجرایی فیس بوک توسط پلیس فدرال برزیل در روز سه شنبه به خاطر افشا نکردن اطلاعات حساب کاربری واتس اپ یک قاچاقچی مواد مخدر بازداشت شد.

به گزارش کلیک، دیگو زودان، نماینده رئیس شرکت منلو پارک (Menlo Park) که در کالیفرنیا مستقر است، به اتهام “عدم رعایت دستور دادگاه” دستگیر شد. با توجه به بیانیه ای از پلیس برزیل که در نیویورک تایمز منتشر شد، مقامات این کشور می توانند او را برای یک هفته یا بیشتر نگه دارند.

آن چه صنعت فن آوری به آن باور دارد و حفاظت از حریم خصوصی کاربران را وظیفه خود می داند، در معرض خطر است. در حالی که مقامات مجری قانون می گویند که آن ها نیاز به دسترسی به داده ها دارند و این امر به عنوان یک مسئله امنیت ملی و قانونی مطرح است.

انتظار میر رود شرکت های مایکروسافت،گوگل و فیسبوک بیانه ای در جمایت از اپل در هفته جاری منتشر کنند. در مورد پرونده واتس اپ باید گفت که شاید کمپانی قادر نباشد به مقامات برزیلی کمک کند، زیرا نرم افزار پیام های کاربران را در خود ذخیره نمی کند. ای ویژگی در جدیدترین نسخه این نرم افزار اضافه شده است و هدف از طراحی آن حفاظت از ارتباطات بین مردم است. بنابراین، واتس اپ می گوید اطلاعاتی که وجود ندارد را نمی تواند ارائه کند.

این تنها درگیری در برزیل برای واتس اپ نیست که هر ماه بیش از 1.5 میلیارد نفر در سراسر جهان از آن استفاده می کنند. در ماه دسامبر، یک قاضی به دلیل انجام تحقیقات جنایی دستور تعطیلی دو روزه واتس اپ در کشور را داد، اما این حکم در روز بعد لغو شد.

فیس بوک که واتس اپ را در سال 2014 به قیمت 19 میلیارد خریداری کرده است، این حرکت دولت برزیل را محکوم کرد.

سخنگوی فیس بوک در این باره گفت: “ما از این اقدام شدید و نامتناسب دولت برزیل و همچنین پلیس این کشور با نماینده خود ناامید شدیم و بسیار تاسف خوردیم. فیس بوک همیشه و همه جا حاضر به پاسخگویی به مقامات برزیلی بوده است و به زودی نماینده ای را برای حل مسئله واتس اپ به این کشور خواهیم فرستاد.”

منبع: msnبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *