۱۰ اپلیکیشن پرکاربرد برای استفاده در خودرو

فناوری تجهیزات اتومبیل به طور پیوسته در حال پیشرفت است. حالا، با اپلیکیشن‌هایی مانند Apple CarPlay و Android Auto، داشبورد اتومبیل ها بیش از پیش رنگ جذابیت و سرگرمی به خود می گیرد.

کلیک-  فهرستی از ۱۰ اپلیکیشن که حتی در قدیمی‌ترین خودروها تا قرن ۲۱ کارایی دارند را برای شما معرفی می کنیم.

TomTom

قبلاً ابزار GPS تنها گزینه برای هدایت شما به مقصد موردنظرتان بود. اکنون باوجود اپلیکیشن‌هایی مانند TomTom و Garmin، نیاز نخواهید داشت ابزار دیگری با خود حمل کنید. این اپلیکیشن در منطقه‌های مختلف در دسترس است که بر ios و اندروید اجرا می‌شود. نیاز به پرداخت ۲۴٫۹۹ دلار بابت خرید اولیه (حدود ۱۶ پوند،۳۵ دلار استرالیا) و اشتراک سالیانه باعث می‌شود که TomTom جزو ارزان‌ترین اپلیکیشن‌ها نباشد. این اپلیکیشن نقشه آفلاین، راهنمای مسیریابی صوتی و به‌روزرسانی ترافیک را در اختیار شما قرار می‌دهد. با وجود امکانات رایگان مثل نقشه گوگل، TomTom می‌تواند وجود دوربین کنترل سرعت و سرعت‌گیرها را به شما هشدار دهد. رابط کاربری آن هم تقریباً بدون پارازیت است که نگاه به آن را در هنگام رانندگی بسیار آسان می‌سازد.

Waze
Waze در مسیریابی ماهواره‌ای با انتقال مستقیم کم، شکست نمی‌خورد. با ارائه ویژگی‌های فضای اجتماعی در این اپلیکیشن، با کمک دیگران می‌توانید از تصادف‌ها، تله‌های پلیس و ترافیک در منطقه خود آگاه شوید.
این اپلیکیشن مسیریابی صوتی، محاسبه خودکار و توانایی ارسال ETA به دوستان را عرضه می‌کند. گزینه اضافه کردن و مشاهده اطلاعات محلی برای کسانی که به‌تازگی وارد آن منطقه شده‌اند مناسب است.
استفاده از Waze مانند TomTom آسان نیست اما با کمک گرفتن از فکر برای استفاده از آن، می‌تواند جایگزینی مناسب و مقرون‌به‌صرفه باشد.

Carcorder
Dashcam لوازم جانبی معروفی برای خودروها است. توانایی ضبط سفرها با Dashcam به این معناست که شما می‌توانید شواهد محسوس از تصادف‌ها را داشته باشید، اما هم‌چنین وسیله‌ای است که می‌توانید با استفاده از آن فیلم‌های فوق‌العاده‌ای ضبط کنید؛ مانند Dashcam روسی که سال‌ها مورداستفاده قرار می‌گرفت.
Carcorder می‌تواند گوشی آیفون شما را به یک Dashcam تبدیل کند. این اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد که وضوح تصویر را تغییر دهید و مسیر خود را ردیابی کنید، حتی می‌تواند سرعت بیش‌تر از حد مجاز را تشخیص دهد.
این اپلیکیشن به اندازه کافی جامع نیست اما با پرداخت تنها ۱٫۹۹ دلار (۱٫۴۹ پوند، ۲٫۴۹ دلار استرالیا)، برای شروع خوب است.

iOnRoad
تعداد زیادی از خودروها سیستم هشدار تصادف را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، به این صورت که وقتی خودروی جلوی شما تصادف می‌کند، قبل از اینکه متوجه شوید سیستم ترمز خودروی شما فعال می‌شود.
با پرداخت ۹۹ سِنت (حدود ۹۲ پِنی، ۱٫۴۲ دلار استرالیا)، iOnRoad جایگزین مناسبی برای آن سیستم نیست چون شما دائماً باید به نمایشگر گوشی خود نگاه کنید اما می‌تواند مفید باشد. با استفاده از دوربین گوشی و GPS، فاصله شما با خودرو جلو را تشخیص می‌دهد. وقتی بیش‌ازحد مجاز به خودرو جلو نزدیک شوید یک نمودار علامت‌گذاری شده رنگی به شما هشدار می‌دهد. هم‌چنین حس‌گر تشخیص سرعت هم دارد.

iCarMode
با پرداخت ۱٫۹۹ دلار (حدود ۱٫۳۱ پوند، ۲٫۸۴ دلار استرالیا) می‌توانید با خیال راحت از گوشی آیفون خود استفاده کنید. iCarMode با صفحه‌نمایش و آیکون‌های بزرگ، پخش موسیقی، تماس و بررسی مکان‌های نزدیک را برای شما آسان می‌سازد.
اپلیکیشن‌های میان بر سفارشی از اپلیکیشن‌هایی مانند Spotify، Audible و رادیو TuneIn پشتیبانی می‌کند تا شما مجبور نباشید هر بار که می‌خواهید تنظیماتی را انجام دهید از میان آیکون‌های کوچک آن‌ها را پیدا کنید.
حالت شب اپلیکیشن می‌تواند با زیبایی‌های داخل خودرو شما هماهنگ شود.
برای خودروهای قدیمی‌تر، این اپلیکیشن یک جایگزین ایده آل برای داشبورد داخل خودرو است؛ که خودروهای امروزی این ویژگی را دارند.

Dashdroid
بهترین جایگزین داشبورد اندروید، Dashdroid با هشت آیکون سفارشی و نمایشگر مرکزی است. زمان کنونی، هواشناسی و سرعت کنونی توسط نمایشگر نشان داده می‌شوند. با استفاده از دستورهای صوتی در این اپلیکیشن، دیگر نیاز به رها کردن فرمان خودرو برای برقراری تماس یا ارسال پیامک نیست.
رابط کاربری این اپلیکیشن در زمان رانندگی حواستان را پرت نمی‌کند. شما می‌توانید اپلیکیشن‌هایی را که به‌طور مکرر استفاده می‌کنید در آیکون‌ها قرار دهید؛ و در نهایت، این اپلیکیشن کاملاً رایگان است.

Beat the traffic
مسیرهایی که در رفت‌وآمد روزانه از آن‌ها عبور می‌کنید را می‌توانید با چشم‌بسته هم طی کنید؛ زیرا برای رسیدن به مقصد نیاز به راهنمایی ندارید اما باید بدانید که وضعیت ترافیک در مسیر چگونه است.
این اپلیکیشن آخرین وضعیت ترافیک که توسط کاربران دیگر به‌روزرسانی می‌شود را به شما ارائه می‌کند. تمام امکانات کاملاً رایگان هستند.
آیا با یک تصادف مواجه می‌شوید که هنوز گزارش نشده است؟ دستگاه را تکان دهید تا به دیگران هشدار دهد. با Beat the traffic همیشه می‌دانید که چقدر تأخیر خواهید داشت.

Gas Buddy
خرید ارزان بنزین می‌تواند در هزینه‌های خودروی‌تان تفاوت زیادی ایجاد کند. درحالی‌که این سِنت یا پنی‌ها به تنهایی ارزش ندارند اما وقتی جمع شوند مبلغ قابل‌توجهی خواهند شد. Gas Buddy بدون توجه به اینکه کجا هستید نزدیک‌ترین پمپ‌بنزین به شما را پیدا می‌کند.
شما می‌توانید با موقعیت کنونی، کد پستی یا نام شهر نزدیک‌ترین پمپ‌بنزین را جستجو کنید و آنچه پیش روی شما هست را به بنید. برای کاربران در آمریکا، اگر قیمت بنزین را خودشان پیشنهاد کنند شانس برنده شدن ۱۰۰ دلار (۶۵ پوند، ۱۴۰ دلار استرالیا) برای بنزین روزانه، خواهند داشت. این اپلیکیشن با وجود جوایز دیگر، کاملاً رایگان است.

Spotify
دیگر هیچ محدودیتی برای گوش کردن به موسیقی با استفاده از رادیوی سنتی وجود ندارد. اپلیکیشن‌های رسانه‌ای مانند Spotify را از طریق کامپیوتر یا تلفن همراه دریافت کنید و به راحتی در خودرو خود از آن‌ها لذت ببرید.
برخی از خودروها مستقیماً Spotify را بر روی داشبورد ماشین ارائه می‌کنند اما برای خودروهای دیگر، می‌توانید از بلوتوث یا جک کمکی استفاده کنید. این اپلیکیشن رایگان به شما اجازه می‌دهد که با اتصال به اینترنت به هر خواننده یا آلبوم موسیقی که می‌خواهید گوش کنید اما با اشتراک در آن، گوش کردن موسیقی به صورت آفلاین بدون تبلیغات ارائه می‌شود.

Automatic
یک آداپتور مجزا برای خودرو اپلیکیشن Automatic است که با قیمت خرید اولیه ۹۹ دلار (۶۵ پوند، ۱۴۱ دلار استرالیا) عرضه می‌شود. این اپلیکیشن بیشتر از CarPlay یا Android Auto، هر خودرویی را به یک خودروی متصل به خود تبدیل می‌کند و سطح سوخت، یادآوری پارک و عادات صرفه‌جویی در سوخت را ارائه می‌کند.
این اپلیکیشن بنزین مصرفی را با واحد مایل بر گالن و هزینه‌های سفر را محاسبه می‌کند. ویژگی مجزای دیگر این اپلیکیشن، تجزیه‌وتحلیل چراغ‌های موتور است. اگر مشکلی به وجود آید Automatic به شما برای رفع آن کمک خواهد کرد.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *