مدیران ارشد کمپانی فیات بیان کردند که می خواهند به ساخت ماشین هوشمند اپل کمک کنند و در ساخت آن نقشی داشته باشند.

“سرگیو مارشیون” از مدیران ارشد کمپانی فیات کرایسلر اظهار کرد که کمپانی فیات کرایسلر بسیار مناسب برای ساخت ماشین هوشمند اپل است، زیرا که او تمام محصولات اپل را دارد و از آن ها استفاده می کند.

طبق گفته ی بالا، قاعدتا من باید در فیلم “جنگ ستارگان” هنرنمایی و نقش آفرینی کنم. چرا که تمام فیلم های آن را دیدم.

با وجود دلیل و استدلال فریبنده ی ذکر شده، بر اساس خبرها و بیانات سایت بلومبرگ، “مارشیون” قصد و تصمیم جدی برای این کار را دارد و می خواهد که ماشین جدید اپل را با استفاده از بهترین و به روزترین تکنولوژی های روز بسازد. به نحوی که آن را “جادوی اپل” می نامد.

“کمپانی فیات کرایسلر از اعتبار و قدرت کافی برای ساخت و همکاری با اپل بمنظور ساخت ماشین جدید خود را دارد.”

از بیانات “مارشیون” در نمایشگاه موتور شو ژنو که در سوییس برگزار شد.

با استناد به پیچیدگی در امر تولید و طراحی خودرو، مدیران کمپانی فیات  فکر می کنند که تولید خودروی جدید اپل باید با همکاری یک کمپانی سابقه دار و پیشرفته صورت بگیرد که از تجربه ی کافی برای ساخت برخورار باشد تا یک خودروی بی نظیر و تک را ارائه دهد.

درحالی که “مارشیون” با حالتی دوستانه و احساس خوب و مثبت در مورد این کار و پروژه حرف می زد، یک حالت خودخواهانه و سود انگیزی و سود اندیشی در او پیدا بود، چون “مارشیون” از اوایل سال ۲۰۱۵ در تلاش برای یافتن یک کمپانی و شرکت بمنظور ایجاد همکاری برای ساخت یک ماشین هوشمند بود.

در گذشته نیز او می خواست که با کمپانی “جنرال موتورز” نیز همکاری کند ولی مدیران ارشد کمپانی پیشنهاد او را رد کردند زیرا که سهامداران شرکت مایل به شرکت و سرمایه گذاری در این طرح نبودند.

پیشنهاد همکاری جالب بود ولی هرچند که این پیشنهاد به دو شرکت فورد و جنرال موتور داده شد و وسوسه انگیز بود. ولی هیچ کدام هیچ علاقه ای به سرمایه گذاری برای این طرح و یا استفاده از فناوری های جدید برای ماشین و ساخت یک پلت فرم جدید را ندارند.

برای مثال کمپانی جنرال موتورز بیشتر مایل به رقابت و چالش با کمپانی گوگل برای ساخت ماشین خودرو و بدون راننده است که تکنولوژی و فناوری های خود را گسترش و پیشرفت دهد و به جای اینکه یک شاسی و سیستم تامین توان برای گوگل طراحی کند، ماشین و محصولات خود را گسترش و پیشرفت دهد. ولی ظاهرا “مارشیون” هیچ یک از سیاست های ذکر شده و یا نگرانی و تفکرات پیشرفتی و مثبت ذکر شده را دارا نیست.

ایده ی ساخت ماشین هوشمند توسط “فیات کرایسلر” شاید خنده دار بنظر بیاد. چون تعداد ماشین های قابل اعتماد و خوبی که مناسب این طرح و پروژه باشند معدود است. این ایده فیات که بتواند با اپل همکاری کند و ساخت ماشین جدید را شروع کند تقریبا یک ایده سوخته محسوب می شود علاوه بر آن اینکه بعید بنظر می رسد فیات بتواند سطح کیفیت خود را به انتظارات اپل برساند.یک دیدگاه

سحر داودی

سلام من ایده های زیادی در ذهن دارم ولی نمیدونم باید اونها رو به کی بگم و سرمایه ای هم برای پیاده کردن ایده هام ندارم. مثلا ایده ی ماشین هوشمند که یکی دو سال پیش به ذهنم رسیده بود و با یکی از استادهای دانشگاهم در میان گذاشتم ولی پیگیر نشدم چون واقعا سرمایه نداشتم فقط در حد ایده بود. و ایده ای دیگه ای که دارم

دیدگاه ها:

  1. سحر داودی گفت:

    سلام من ایده های زیادی در ذهن دارم ولی نمیدونم باید اونها رو به کی بگم و سرمایه ای هم برای پیاده کردن ایده هام ندارم. مثلا ایده ی ماشین هوشمند که یکی دو سال پیش به ذهنم رسیده بود و با یکی از استادهای دانشگاهم در میان گذاشتم ولی پیگیر نشدم چون واقعا سرمایه نداشتم فقط در حد ایده بود. و ایده ای دیگه ای که دارم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *