فرستنده مخفی ۱۰۰ کیلووات گوگل در بیابان نیومکزیکو

|
۰ دیدگاه

گوگل یک مجوز دو ساله برای انجام آزمایش فناوری موج میلیمتری در پایگاه فضایی امریکا واقع در نیو مکزیکو را اخذ کرده است.

به گزارش کلیک، گوگل توانسته است مجوز دو ساله نصب فرستنده‌های رادیویی برای فناوری موج میلیمتری در پایگاه فضایی آمریکا واقع در بیابان‌های نیومکزیکو را اخذ نماید. گوگل امیدوار است بتواند از این فرستنده بهره برداری تجاری نماید.

کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده (FCC) فاش کرد گوگل برای نصب یک فرستنده رادیویی ۱۰۰ کیلووات در پایگاه فضایی آمریکا درخواست داده است. این پایگاه فضایی در نیومکزیکو در حال انجام پروژه SkyBender است. SkyBender پروژه‌ ای مخفی برای استفاده از هواپیمای بدون سرنشین (پهباد) در آزمایش امواج رادیویی میلیمتری است.

این اسناد درباره آنچه گوگل می خواهد فراتر از تست‌های منطقی در باند ۲٫۵ گیگاهرتز، باند ۵٫۸ گیگا هرتز، باندهای ۷۱ تا ۷۶ گیگا هرتز و ۸۱ تا ۸۶ گیگاهرتز آزمایش کند اشاره‌ای نکرده است. همچنین این گزارش، انجام آزمایش فناوری موج میلیمتری در این پایگاه فضایی را تائید می‌کند.

گوگل روزانه ۱۰۰۰ دلار برای انجام این آزمایش پرداخت می‌کند. این آزمایشات در فضایی به مساحت ۱۵۰۰۰ فوت مریع از فضای آشیانه ای در پایگاه فضایی که در اصل متعلق به شرکت ویرجین گلکتیک است انجام می شود.

گاردین در گزارش اخیر خود در خصوص پروژه SkyBender اشاره به این نکته داشته است که گوگل در حال انجام تست ۲۸ گیگاهرتز است.

همچنین پروژه SkyBender توسط Google Access در حال انجام است، این گروه عهده‌دار مسئولیت سرویس Gigabit Fiber در ایالات متحده است. پروژه SkyBender بر روی هواپیماهای بدون سرنشین ساخته شده توسط Google Titan کار می کند.

جزئیات دیگری از برنامه های جدید کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده (FCC) وجود دارد که Paul Husted مهندس سخت افزار در گوگل آن را بیان کرده است. Paul Husted پیش تر در شرکت مهندسی Qualcomm شاغل بوده و۵۰ اختراع ثبت شده بی‌سیم را به نام خود ثبت کرده است.

گوگل نمی‌خواهد رقبای این شرکت از طرح های در حال ساخت خود مطلع باشند.

وکیل گوگل در صفحه مجازی خود نوشت: فناوری های در حال توسعه بسیار حساس و محرمانه اند. انتشار چنین اطلاعاتی دانش فناوری گوگل و پتانسیل طرح های کسب و کار و همچنین استراتژی را تحت تاثیر قرار دهد. افشای اطلاعات ارزشمند تکنولوژی برای دیگران، به آنها این امکان را می دهد که در زمان مشابه محصولات مشابه گوگل را ارائه کنند و این برای ما اصلاٌ خوشایند نیست.

منبع: zdnet.com

0 پسندیده شده
پژوهشگر، استاد راهنما و مشاور، مدیر گروه پژوهشی سیمیا علاقمند به علوم حوزه پزشکی،روانشناسی، رباتیک، نجوم، محیط زیست و فناوری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.