رندرهای جدید گوشی هوآوی P9 از تغییرات جزئی در طراحی آن خبر می‌دهند!

ساعاتی پیش شاهد فاش سازی تصاویر رندر شده جدید مرتبط با گوشی هوآوی P9 بودیم. با قرار دادن این تصاویر در کنار رندرهای پیشین منتشر شده از این محصول متوجه تفاوت‌های کوچک و جالبی می‌شویم که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم داشت.

همانطور که می‌دانید کمپانی چینی هوآوی هم اکنون سومین برند بزرگ تولید و عرضه کننده گوشی در دینا محسوب می‌شود و به شدت دو شرکت سامسونگ و اپل را تعقیب می‌کند. هوآوی عقیده دارد که ظرف چند سال آینده می‌تواند خود را به بزرگ‌ترین شرکت تولید و عرضه کننده گوشی در دنیا تبدیل نموده از کمپانی‌های سامسونگ و اپل پیشی بگیرد، اما بدون تردید محقق شدن این امر کار ساده‌ای نخواهد بود.

هوآوی هنوز از پرچمدار سال ۲۰۱۶ خود یعنی گوشی هوشمند هوآوی P9 یا Huawei P9 رونمایی نکرده و چندی پیش به طور رسمی اعلام کرد که بنا به دلایل خاصی معرفی و عرضه پرچمدار جدیدش یا تاخیر یک الی دو ماه همراه می‌شود. اما با این وجود این موضوع نمی‌تواند منجر به جلوگیری از درز خبرهای داخلی این شرکت و تصاویر مربوط به پرچمدار جدیدش شود. تاکنون شایعات زیادی در رابطه با گوشی هوشمند هوآوی P9 شنیده‌ایم. تصاویر زیادی هم پیش از این منتشر شدند که گفته شده بود مربوط به طراحی این گوشی هوشمند خواهند بود. تقریبا در تمامی این تصاویر به بهره‌مندی دستگاه از دوربین اصلی دوگانه اشاره مستقیمی شده بود و جدیدترین تصویری که از این محصول نیز به دست آمده صحت این امر را تایید می‌کند. اما اگر نگاه دقیقی به تصاویر رندر شده جدید گوشی هوآوی P9 بیانداریم متوجه می‌شویم که این تصاویر با تصاویر پیشین ارائه شده از این محصول تفاوت‌های کوچکی و جالبی را به همراه دارند.

۱

در تصویر فوق رندرهای پیشین و جدید گوشی هوآوی P9 را مشاهده می‌کنید. عکس سمت راست مربوط به تصویر رندر شده قدیمی این گوشی بوده و عکس سمت چپ تصویر رندر شده جدید آن را نمایش می‌دهد. در هر دو تصویر مشخص است که گوشی هوآوی P9 از دوربین اصلی دوگانه بهره‌مند می‌شود، اما در تصویر جدید ارائه شده خبری از بهره‌مندی مجموعه دوربین دستگاه از لیزر فوکوس اتوماتیک وجود ندارد. همچنین نحوه قرارگیری چراغ فلش LED دستگاه نیز تغییر یافته و اسکنر اثر انگشت آن نیز به شکل دایره‌ای نمایان شده است.سایر جنبه‌های مربوط به طراحی گوشی هوآوی P9 در هر دو تصویر رندر شده جدید و قدیمی مشابه به نظر می‌رسند.

۲

در بخش فوق هم پنل جلویی این گوشی قابل مشاهده است. مجددا عکس سمت راست مربوط به تصویر رندر شده قدیمی این گوشی بوده و عکس سمت چپ تصویر رندر شده جدید آن را نمایش می‌دهد. در این دو تصویر هم شیوه چینش مجموعه دوبین سلفی دستگاه متفاوت است. البته این احتمال وجود دارد که دو تصویر رندر شده قدیمی و جدید ارائه شده مربوط به نسخه‌هایی متفاوت از گوشی هوآوی P9 باشند. ظاهرا هوآوی قصد دارد پرچمدار جدیدش را در چهار نسخه مختلف عرضه کند، بنابراین این احتمال وجود دارد که هر یک از تصاویر ارائه شده مربوط به نسخه‌ای مجزا از این محصول باشد.

به گزارش کلیک، احتمالا نسخه اصلی و اورجینال گوشی هوشمند هوآوی P9 از سیستم روی چیپ (SoC) اختصاصی کرین ۹۵۰ هوآوی رو رم ۳ گیگابایتی بهره‌مند می‌شود. حافظه داخلی آن نیز احتمالا ظرفیت پیش فرض ۳۲ گیگابایتی خواهد داشت. در سمت مقابل نسخه لایت این گوشی از تراشه اسنپدراگون ۶۵۰ کوالکام، رم ۲ گیگابایتی و حافظه داخلی ۱۶ گیگابایتی بهره‌مند می‌شود. نسخه برتر این گوشی هم احتمالا با نام Huawei P9 Premium روانه بازار می‌شود. این نسخه از این محصول از تراشه کرین ۹۵۵، رم ۴ گیگابایتی و حافظه داخلی ۶۴ گیگابایتی بهره‌مند خواهد شد. همچنین نسخه‌ آخر این گوشی با نام Huawei P9 Max معرفی شده و از صفحه نمایشی ۶ اینچی با وضوح تصویر ۲K بهره‌مند می‌شود. این نسخه از پرچمدار هوآوی هم از تراشه کرین ۹۵۵ و رمی ۴ گیگابایتی در کنار حافظه داخلی ۶۴ گیگابایتی بهره‌مند می‌شود.

منبع: gizmochinaبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *