نمایی جدید از دره های یخی قطبی پلوتون

|
۰ دیدگاه

آخرین منظره دور از منظومه شمسی، یک نمای سرد است. امروز، ناسا تصویر جدیدی از پلوتون منشر کرد که سطح یخی این سیاره را که قبلاً به عنوان پلوتون شناخته شده بود با رنگ های سفید و کرم مشخص می کرد.

به گزارش کلیک، این تصویر زیبا چشم انداز دقیق پوشیده از یخ را نشان می دهد.BBq1cnC.img

رنگ زرد نشان دهنده یک دره عمیق و باریک به وسعت ۴۵ مایل، با دره ای (به رنگ آبی) به سمت پایین است. علامت های سبز نشان دهنده دره های کوچکتر هستند. رنگ صورتی دره های اطراف را نشان می دهد، در حالی که علامت قرمز چاله های نامنظم به عرض ۴۵ مایل و عمق دو مایل را نشان می دهد.

این عکس توسط فضاپیمای New Horizons گرفته شده، که بر فراز پلوتون در ماه جولای گذشته پرواز کرد و اطلاعات شگفت انگیزی را به دست آورده است.

این تصویر جدید نشان دهنده تفاوت عجیب در رنگ زرد بین ارتفاعات بالا و رنگ کرم در ارتفاع کمتر است. دانشمندان هنوز در حال تلاش برای کشف دلیل گرادیان رنگ هستند.

ویل گراندی، محقق New Horizons گفت: ” احتمال می رود که بخش های زرد ممکن است مربوط به ذخایر قدیمی تر متان باشد که با تابش خورشیدی بیشتر نسبت به بخش های آبی تر پردازش شده اند.”

منبع: msn.com

0 پسندیده شده
پژوهشگر، استاد راهنما و مشاور، مدیر گروه پژوهشی سیمیا علاقمند به علوم حوزه پزشکی،روانشناسی، رباتیک، نجوم، محیط زیست و فناوری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.