تدوین مقررات ارائه خدمات نوین ارتباطی در سال ۹۵

|
۰ دیدگاه

به گفته رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مقررات ارائه خدمات نوین ارتباطی در قالب OTTها (خدمات شبکه های مجازی ارتباطی) تا شهریور سال ۹۵ تدوین می شود.

به گزارش کلیک، خدمات (Over The Top) یا OTT برای خدماتی تعریف می شود که مستقل از بستر شبکه و ارائه دهنده سرویس شبکه، از طریق شبکه های IP موجود مانند اینترنت به کاربر ارائه می شود. این امکان، شامل خدمات ارتباطی، خدمات رسانه ای، تجارت الکترونیک، رسانه های اجتماعی و خدمات ابری است.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در جلسه ای که با هدف بررسی و تبادل نظر درباره مقررات فعالیت OTT ها تشکیل شد، گفت: تدوین این مقررات نیازمند آن است که چالش های پیش رو و دغدغه های مرتبط با این حوزه شناسایی شده و در حوزه های قوانین و مقررات، زیرساخت های فنی و سرمایه گذاری و مدل های اقتصادی کسب و کار آسیب شناسی انجام شود.

عمیدیان بیان کرد: در حال حاضر موضوعاتی مثل بستر ضابطه مند همکاری OTT ها با سایر اپراتورها و ضرورت مقررات گذاری یا مقررات زدایی خدمات OTT مورد توجه رگولاتوری هستند که رگولاتوری قصد دارد در تعامل با اپراتورها، فعالان حوزه ICT، صاحب نظران و نهادهای پژوهشی آن را مورد بررسی قرار داده و مقررات OTT را پس از تدوین برای تصویب به کمسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارائه کند.

مدیران عامل اپراتورهای تلفن همراه کشور و برخی از شرکت های پیشرو در حوزه ارائه خدمات OTT و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه حضور داشتند.

 

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.