آغاز فاز سوم فیلترینگ هوشمند

|
۰ دیدگاه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه دومین همایش ملی فضای مجازی پاک از آغاز به کار فاز سوم فیلترینگ هوشمند خبر داد.

به گزارش کلیک، فاز سوم فیلترینگ به نوعی از هفته قبل شروع شده به این معنا که دیگر فیلترینگی که در ورودی کشور انجام می‌شد، وجود ندارد بلکه با طراحی ‌های انجام شده این فیلترینگ تحت نظر دانشگاه‌ ها، شرکت‌های FCP و ارائه‌کنندگان اینترنت صورت می‌گیرد که باعث می‌شود سرعت اینترنت بالا رود و در آینده می‌توانیم دست شرکت‌ ها را باز بگذاریم که با مشتریان خود تعامل بیشتری داشته باشند.

وزیر ارتباطات از رونمایی شبکه ملی اطلاعات، توسعه چهار برابری شبکه انتقال و توسعه سه برابری شبکه IP در سال ۹۵ خبر داد و بیان کرد: دولت در برنامه ‌هایش تلاش می‌کند شبکه ملی اطلاعات را سریع‌ تر عملیاتی و دولت الکترونیک را زودتر راه‌ اندازی کند و امیدوارم در آینده نزدیک گام اول دولت الکترونیک برداشته شود.

واعظی در ادامه افزود: “در این دو سال گذشته پهنای باند از ۶۲۰ گیگابیت بر ثانیه به ۴۰۰۰ گیگابیت بر ثانیه افزایش پیدا کرده و امیدواریم اینترنت طوری در اختیار مردم قرار بگیرد که با تولید محتوای فاخر از آن بهتر استفاده کند.”

او ادامه داد: “ما شاهد بودیم بسیاری از کاندیداها، احزاب و گروه‌ ها از نظر تبلیغات مصرف کاغذ کمتری داشتند و به گفته وزارت کشور و نیروی انتظامی امنیت ما در انتخابات از سال ‌های قبل به مراتب بیشتر شده بود و درگیری ‌ها بین رقبا در شهرها کمتر شده و آرامش برقرار بود و این موضوع برای من بسیار شیرین بود که زحمات همکاران من در وزارت ارتباطات در خدمت یک انتخابات سالم قرار گرفت.”

واعظی تصریح کرد توسعه زیرساخت‌ های ICT بسیار هزینه‌ بر است و امسال نیز از سال‌ های بسیار سخت دولت بود، زیرا ما بودجه نفتی را روی ۶۰ تا ۷۰ دلار بسته بودیم ولی بین ۳۰ تا ۳۵ دلار می‌فروختیم و فشار زیادی به دولت و دستگاه ‌ها وارد شد، بنابراین طبیعی است که به دلیل کمبود بودجه برنامه‌ ها به کندی پیش برود، اما امیدواریم سال آینده سال رونق اقتصادی باشد و بتوانیم از سرمایه و امکانات در راستای اهداف ‌مان بیشتر استفاده کنیم.

وزیر ارتباطات از تلاش سازمان تنظیم مقررات ارتباطات و تشکیل کمیته ای یه منظور بررسی مجدد و نگاه به اقتصاد اینترنت درباره موضوع خرید حجم اینترنت خبر داد.

وی هم چنین درباره پیوست فرهنگی مورد نظر وزارت ارتباطات این طور توضیح داد: “حدود یک سال و نیم قبل در وزارت ارتباطات به عنوان یک پروژه مشاوری گرفتیم و نتیجه کار مشاور را به مرکز ملی فضای مجازی فرستادیم و جلسات زیادی برگزار شد. در حال حاضر این پیوست فرهنگی آماده شده و در دستور کار شورای عالی فضای مجازی است.”

واعظی در پایان اضافه کرد که مذاکره با شرکت ‌های خارجی برای فروش سهام اپراتور ایرانیان نت در حال انجام است که البته این گونه مذاکرات زمان می‌برد.

منبع: ISNA

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.