درخواست تجدید نظر Apple رد شد

|
۰ دیدگاه

دادگاه عالی درخواست تجدیدنظر کتاب‌های الکترونیکی شرکت اپل را رد کرد

به گزارش کلیک، دیوان عالی آمریکا روز دوشنبه درخواست شرکت اپل را برای یک دادگاه استیناف رد کرد. این شرکت به دلیل هم‌دستی با پنج شرکت دیگر برای افزایش قیمت کتاب‌های الکترونیکی محکوم است ۴۵۰ میلیون دلار بپردازد.

در ژوئن ۲۰۱۵ دادگاه نیویورک از درخواست وزارت دادگستری حمایت کرده و اپل را به دست داشتن در توطئه برای نقض قوانین ضدانحصار متهم کرده است.
اپل در درخواست خود از دادگاه عالی می‌خواهد که این مورد را بررسی کند، و گفته که نصمیم ژانویه توسط دادگاه عالی نیویورک در مورد محکومیت اپل و دست داشتن این شرکت در توطئه به همراه ناشران، با سابقه دیوان عالی تناقض دارد و باعث “ازبین رفتن انگیزه برای نوآوری و ریسک پذیری” می‌شود.

دادگاه تجدید نظر در سال ۲۰۱۳ توسط قاضی ایالتی پس از یک محاکمه رای بر این داد که اپل در توطئه با ناشران برای از بین بردن قیمت خرده فروشی و افزایش قیمت کتاب‌های الکترونیکی “نقش اصلی”  را داشته است.
وزارت دادگستری گفت: این طرح باعث شد قیمت کتاب‌های الکترونیکی از ۹٫۹۹ دلارقیمت تعیین شده توسط رهبر بازار یعنی شرکت آمازون، به ۱۲٫۹۹ دلار و یا حتی ۱۴٫۹۹ دلار برسد.

وزارت دادگستری ناشران هم‌دست با اپل را اعلام کرده است. این ناشرین شرکت‌ کتاب لاگاردر هچت، انتشارات هارپر کالینز، شرکت پنگوئن، CBS سیمون و شاستر، و شرکت مک‌میلان هستند.

منبع: msn

0 پسندیده شده
مهرنوش چمنی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.