فرار مالیاتی فیسبوک در انگلستان

|
۰ دیدگاه

فیس‌بوک با پرداخت پاداش ۱ میلیون دلاری به کارکنان خود در انگلستان، فرار مالیاتی انجام داده است.

به گزارش کلیک، فیس‌بوک با پرداخت پاداش ۲۸۰ میلیون یورویی (۳۹۶ میلیون دلاری) برای سه سال آینده به کارکنان خود در کشور انگلستان، عملاً در تلاش برای فرار مالیاتی و عدم پرداخت مالیات به اداره کل خزانه داری انگلستان بوده است.

به طور متوسط، به هریک از کارکنان فیس‌بوک مبلغ ۷۷۵۰۰۰ یورو (۱میلیون و ۱۰۰ هزار دلار) پاداش تعلق خواهد گرفت، فیس‌بوک این مبالغ را در هزینه‌هایی که مشمول مالیات نمی‌شود درج خواهد کرد.

درست چند روز پس از انتشار خبر روزنامه انگلیسی ساندی تایمز در خصوص تجدید نظر عظیم ساختار مالیاتی فیس‌بوک در بریتانیا، این غول رسانه‌های اجتماعی در تلاش برای توضیح ایجاد شفافیت در عملکرد خود در بریتانیا، روز جمعه اعلام کرد: اگر این شرکت به دنبال فرار مالیاتی بود، به جای این کار می توانست سود حاصل از تبلیغات خود در بریتانیا را به کشور ایرلند منتقل کند چرا که در آن کشور مالیات پرداختی پایین تر از کشورهای دیگر است.

بر طبق آمار غیر رسمی، فیس بوک سالیانه ۴ میلیون دلار درآمد دارد. اطلاعات دریافتی نشان می‌دهد قوانین جدید مالیاتی در بریتانیا به ضرر فیس بوک تمام می‌شود.

منبع: nbcnews

0 پسندیده شده
پژوهشگر، استاد راهنما و مشاور، مدیر گروه پژوهشی سیمیا علاقمند به علوم حوزه پزشکی،روانشناسی، رباتیک، نجوم، محیط زیست و فناوری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.