امتیاز تعمیرپذیری ۳ از سوی iFixit برای گوشی گلکسی S7 در نظر گرفته شد!

 

تیم iFixit به تازگی یک گوشی گلکسی S7 را دمونتاژ کرده و نهایتا بدین نتیجه رسیده که قابلیت تعمیرپذیری آن را بسیار کم و دشوار است!

شاید تاکنون نام کمپانی iFixit را نشنیده باشید. این شرکت در واقع یک کمپانی خصوصی واقع در سانفرانسیسکو ایالات متحده است که در سال ۲۰۰۳ میلادی پایه‌گذاری شد. این کمپانی در اصلی فروشنده قطعات و لوازم جانبی مورد نیاز برای تعمیر گوشی‌های هوشمند است و سایت رسمی این شرکت با آدرس iFixit.com یکی از بهترین منابع و مراجع موجود به منظور یادگیری مرحله به مرحله شیوه دمونتاژ و تعمیر انواع گوشی‌های هوشمند است. در این سایت به طور مرحله به مرحله شیوه تعمیر و تعویض هر یک از بخش‌های مختلف و آسیب دیده گوشی‌های هوشمند آموزش داده می‌شود و نهایتا تیم iFixit برای هر گوشی که تعمیر آن را آموزش می‌دهد یک امتیاز و ضریب تعمیرپذیری لحاظ خواهد کرد. این ضریب یا قابلیت تعمیرپذیری عددی مابین ۰ الی ۱۰ خواهد بود. هرچه این عدد پایین‌تر بوده و به صفر نزدیک‌تر باشد، قابلیت تعمیرپذیری دستگاه مد نظر نیز کمتر است (دستگاه سخت‌تر تعمیر می‌شود) و هرچه این عدد بالاتر بوده و به ۱۰ نزدیک‌تر باشد، قابلیت تعمیرپذیری دستگاه مد نظر بیشتر خواهد بود (دستگاه ساده‌تر تعمیر می‌شود).

اما به تازگی تیم iFixit مقاله و ویدئوهای آموزشی مرتبط با دمونتاژ و تعمیر گوشی هوشمند گلکسی S7 سامسونگ را منتشر کرده است. این موضوع در حالیست که سال گذشته این منبع قابلیت تعمیرپذیری گوشی گلکسی S6 سامسونگ را به دلیلی بهره‌مندی دستگاه از بدنه‌ای شیشه‌ای و پلاستیکی دشوار اعلام کرده بود و عنوان داشت که برای تعمیر این گوشی حتما باید تجربه کافی در زمینه دمونتاژ گوشی‌های هوشمند را داشته باشید. حال شاید جالب باشد که نظر تیم iFifix را در رابطه با قابلیت تعمیرپذیری گوشی گلکسی S7 سامسونگ بدانیم!

تیم iFixit در نرحله اول به منظور جداسازی پنل پشتی گوشی گلکسی S7 از دستگاه هیتر استفاده کرده و با گرما دادن به این پنل چسب مخصوص آن را باز می‌کند. دقت داشته باشید که شدت گرما و تمامی نکاتی که می‌بایست در حین دمونتاژ گوشی گلکسی S7 سامسونگ به آن‌ها توجه داشته باشید در سایت iFixit قابل رویت خواهد بود. پس از هیت دادن به دستگاه، تعمیرکار پیچ‌های مربوط به آنتن گوشی را در بخش فوقانی آن باز می‌کند. سپس بخش‌هایی همچون قطعه پشتیبانی کننده از شارژر بیسیم دستگاه و همچنین اسپیکرهای آن از بدنه دستگاه جدا می‌شوند. تمامی این قطعات نامبرده شده از طریق کانکتورهای فنری یا اصطلاحا Spring Contacts به مادبورد اصلی دستگاه متصل هستند. دقت داشته باشید که سامسونگ باتری گوشی گلکسی S7 خود را نیز با استفاده از چسب به بدنه اصلی دستگاه متصل کرده، بنابراین بیرون کشیدن باتری این گوشی هم فرآیند ساده‌ای نخواهد بود. پس از این اقدامات، تیم iFixit مجموعه سنسور دوربین اصلی گوشی گلکسی S7 را جدا می‌کند و با جداسازی این قطعه دسترسی تعمیرکار به مادربورد دستگاه امکان‌پذیر می‌شود. مادربورد دستگاه دقیقا بخشی است که قطعاتی همچون پردازنده، رم، مموری، ماژول وای‌فای و … بر روی آن سوار شده‌اند. شایان ذکر است که تیم iFixit عنوان داشته که سوکت ۳٫۵ میلیمتر این گوشی هم به شکل بسیار ساده‌ای از بخش زیرین آن قابل جداسازی خواهد بود.

۲

کابل‌های مربوط به دکمه‌های خازنی گوشی که در بخش زیرین صفحه نمایش AMOLED دستگاه قرار دارند منجر به سخت شدن دسترسی به قطعاتی مانند پورت شارژر، میکروفون و … می‌شود. بنابراین اگر قصد تعویض یا تعمیر این بخش‌های گوشی گلکسی S7 را داشته باشید، پروسه دشواری پیش رویتان قرار خواهد داشت چرا که شما باید حتما نسبت به جداسازی کابل‌های مربوط به دکمه‌های خازنی گوشی و همچنین صفحه نمایش آن اقدام کنید که این کار خود مستلزم ارائه یک آموزشی جداگانه و جامع مستقل است.

با خارج کردن بخش‌های داخلی آنتن دستگاه می‌توانید مجاری خنک کننده مایع گوشی گلکسی S7 را مشاهده کنید. این مجاری با ظرافت بسیار خاصی طراحی شده‌اند و قطر آن‌ها چیزی در حدود ۰٫۵ میلیمتر است، بناربراین ممکن است با هر فشاری به آن‌ها صدمه بزنید. این لوله‌های خنک کننده منجر به انتقال حرارت تولید شده توسط پردازنده دستگاه می‌شوند و به نوعی این حرارت را به قاب فلزی دستگاه منتقل می‌کنند.

۳

تمامی این موضوعات منجر شده که تیم iFifix امتیار تعمیرپذیری ۳ را برای گوشی هوشمند گلکسی S7 سامسونگ در نظر بگیرد. این ضریب تعمیرپذیری حتی نسبت به امتیاز تعمیرپذیری گوشی هوشمند گلکسی S6 نیز کمتر است. بنابراین اگر از افرادی هستید که در زمینه تعمیر موبایل فعالیت دارید، حتما کمال دقت خود را برای دمونتاژ و تعمیر گوشی گلکسی S7 سامسونگ صرف کنید. سایت iFifix برای تعمیر هر یک از بخش‌های مختلف این گوشی آموزش‌های جامعی را ارائه می‌کند، شما می‌توانید از این مرجع به عنوان مرجع اصلی آموزش دهنده تعمیرات گوشی‌های جدید استفاده نمایید.

۱

منبع: androidheadlinesبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *