ساخت اولین Hyperloop در اروپا

اولین سیستم هایپرلوپ با اندازه کامل ممکن است در اروپا ساخته شود.

به گزارش کلیک، شرکت کالیفرنیایی تکنولوژی سیستم حمل و نقل هایپرلوپ(HTT) در روز پنجشنبه گفت با مقامات دولت اسلوواکی برای “نهایی کردن و امضای توافق‌نامه برای بررسی ساخت یک سیستم هایپرلوپ ” در آن منطقه دیدار کرده‌اند.

HTT به جزئیات این طرح اشاره نکرد اما قید کرد در برخی مطبوعات هدف آن ساخت یک سیستم هایپرلوپ برای اتصال مسیر براتیسلاو با وین در اتریش، و بوداپست در مجارستان نقل شده است. بن کوک (Ben Cooke) یک سخنگوی HTT به Tech Insider گفت: “قدم بعدی تعیین یک مسیر عالی و ایجاد مقررات مورد نیاز است. این بخشی از یک روند است و از لحاظ مالی توسط اسلوواک تامین می‌شود.” کوک گفت اسلوواکی برای حق راه و تامین مالی مسئول است که از طریق مشارکت بخش خصوصی و دولتی انجام خواهد شد.

هایپرلوپ شکل آینده حمل و نقل است که یک غلاف حامل مسافرین از طریق یک لوله در سرعتی بالغ بر ۸۰۰ کیلومتر بر ساعت حرکت خواهد کرد.الون ماسک اولین بار این مفهوم را در در سال ۲۰۱۳ در گزارش وایت پیپر معرفی کرد. با این‌حال، او رشد تجاری هایپرلوپ را پیگیری نمی‌کند.در عوض تحقیق خود را منبع باز قرار داده تا شرکت‌ها بتوانند این سیستم را پیگیری کنند. در ژانویه HTT گفته بود در نظر دارد برای ۸ کیلومتر تست اولیه زمین را در دره کووی، کالیفرنیا بشکافد. HTT تخمین زده که این مسیر ۱۰۰ میلیون دلار هزینه خواهد داشت و تا سال ۲۰۱۸ برای استفاده عموم راه‌اندازی شود.

HTT اولین شرکتی نیست که درنظردارد یک هایپرلوپ بزرگ بسازد.شرکت هایپرلوپ تکنولوژی مستقر در لس آنجلس نیز در حال بررسی این تکنولوژی است و در حال حاضر اولین تست فضای باز را در شمال لاس وگاس انجام داده است.راب لوید، مدیرعامل این شرکت در ماه نوامبر گفته که این شرکت تا سال ۲۰۲۰ سه هایپرلوپ خواهد ساخت. با این‌حال جزئیات در مورد مکان و اندازه آن‌ها هنوز افشا نشده است.

منبع: techinsiderبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *