آیفون ۵٫۸ اینچی اپل به نمایشگر OLED خمیده و دکمه‌های مجازی در لبه‌ها مجهز می‌شود

ظاهرا اپل قصد دارد که آیفون ۵٫۸ اینچی خود را به صفحه نمایشی خمیده و از نوع OLED مجهز کند که لبه‌های دستگاه را نیز در بر می‌گیرد. بنابراین لبه‌های آیفون ۵٫۸ اینچی اپل فلزی نخواهند بود و از پنل نمایشگر تشکیل می‌شوند.

چندی پیش شاهد انتشار اخباری از سوی برخی منابع بودیم که از احتمال عرضه یک آیفون ۵٫۸ اینچی از سوی اپل خبر می‌داد. گفته شده که اپل قصد دارد تا فروش این آیفون را با فروش آیفون ۴ اینچی خود که احتمالا در روز بیست و یکم ماه مارس شاهد رونمایی از آن خواهیم بود مقایسه کند. آیفون ۵٫۸ اینچی اپل احتمالا سال آینده معرفی می‌شود و به نوعی اولین الین فبلت معرفی شده از سوی این شرکت خواهد بود (البته اگر آیفون ۶ پلاس اپل را یک فبلت محسوب نکنیم).

اما با توجه به تازه‌ترین گزارشات منتشر شده، آیفون ۵٫۸ اینچی اپل از صفحه نمایشی منحصر به فرد بهره‌مند می‌شود. اپل قصد دارد که این محصول را به نمایشگری از نوع OLED مجهز کند که در لبه‌های خود حالتی خمیده دارد. این موضوع منجر می‌شود که ابعاد کلی بدنه دستگاه کاهش یافته و آیفون ۵٫۸ ایتچی اپل ظاهری منحصر به فرد و شبیه به یک استوانه را پیدا کند. ضمنا گفته شده که اپل قصد ندارد لبه‌های این محصول را از فلز بسازد، بلکه صفحه نمایش دستگاه را به طور یکپارچه طراحی می‌کند و در لبه‌های دستگاه هم این نمایشگر را تعبیه خواهد کرد. برای رفع نیاز کاربر نسبت به استفاده از دکمه‌هایی همچون پاور (Power)، شاتر دوربین (Shutter) و همچنین افزایش و کاهش صدا (Volume) اپل دکمه‌های مجازی را در لبه‌های دستگاه طراحی می‌کند. پتنت مربوط به این موضوع پیش از این و در سال ۲۰۱۳ از سوی اپل به ثبت رسیده، از اینرو پیاده‌سازی آن در آیفون ۵٫۸ اینچی اپل چندان عجیب به نظر نمی‌رسد.

۲

به گزارش کلیک، این احتمال وجود دارد که آیفون ۵٫۸ اینچی اپل در لبه‌های خود حالتی مربع شکل و زاویه‌دار را نیز به همراه داشته باشد، اما در این شرایط هم لبه‌های محصول از نمایشگر OLED دستگاه تشکیل می‌شوند و دکمه‌های مجازی در این قسمت لحاظ خواهد شد. آقای ری سونیرا (Ray Soneira) از تحلیلگران دنیای تکنولوزی مدعی است که اپل بدون تردید آیفون ۵٫۸ اینچی سال ۲۰۱۷ خود را به طراحی این چنینی مجهز می‌کند. وی در رابطه با این موضوع این چنین اظهار نظر کرده است:

“صفحه نمایش‌های نوع OLED به مرتب انعطاف‌پذیرتر، بهره‌ورتر و پیشرفته‌تر از نمایشگرهای نوع LCD هستند. میزان شدت روشنایی ماکسیموم آن‌ها نیز نسبت به نمایشگرهای LCD بیشتر است. هم اکنون پروژه‌های زیادی به منظور ارتقاء تکنولوژی نمایشگرهای OLED و افزایش قابلیت انعطاف‌پذیری آن‌ها ارائه شده و کمپانی‌های زیادی سعی دارند که این نوع نمایشگرها را انعطاف‌پذرتر گذشته طراحی کنند. نمایشگرهای OLED می‌توانند از زیرلایه‌ها یا بسترهای انعطاف‌پذیر تشکیل شوند و بدین ترتیب قابلیت خم شدن، تاشدن و لول شدن را به همراه داشته باشند. من عقیده دارم که با توجه به تصمیم‌گیری اپل به منظور تجهیز آیفون ۵٫۸ اینچی خود به نمایشگر OLED بدون تردید شاهد ارائه قابلیت‌های خاصی در آن خواهیم بود. یکی از این قابلیت‌های احتمالی مربوط به خمیده بودن نمایشگر و تجهیز لبه‌های دستگاه به صفحه نمایش و دکمه‌های مجازی است.”

۱

با توجه به پتنت‌هایی که اپل در رابطه با این موضوع به ثبت رسانده، تحقق یاقتن اظهارات آقای ری سونیرا چندان هم دور از انتظار نیست.اما با این وجود اپل مانند گذشته هنوز هیچ اطلاعاتی در این رابطه ارائه نکرده و حتی خبر مربوط به برنامه‌ریزی این شرکت به منظور معرفی یک آیفون ۵٫۸ اینچی به طور رسمی منتشر نشده است. بنابراین نمی‌توان مدعی شده که قطعا در آینده نزدیک و طی سال ۲۰۱۷ شاهد رونمایی اپل از آیفونی با این مشخصات پیشرفته خواهیم بود. نظر شما در رابطه با این موضوع چگونه است؟

منبع: phonearenaبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *