خط و نشان هکرهای ایرانی برای زیرساخت های آمریکا

|
۰ دیدگاه

مقامات آمریکایی مدعی هستند که هکرهای ایرانی، علیه سدی در نیویورک، حمله سایبری انجام داده اند. آن ها در حال آماده کردن اعلام جرم علیه این هکرها هستند.

به گزارش کلیک، به نقل از پایگاه اینترنتی اس سی مگزین، این حمله برای نخستین بار توسط برایان والاس، محقق امنیتی، کشف شد، اولین نمونه از حمله های سایبری است که به ایران منتسب شده است.

هرچند نفوذ به سد «بومن اونیو» در ری بروک نیویورک، یک حمله سطح بالا نبوده اما این اولین مورد نفوذ به زیرساخت های حیاتی آمریکا است و تهدیدی که مقامات آمریکا دوست ندارند مجددا تکرار شود.

این نفوذ، در حالی که یک سال قبل، ۶۱ درصد از مدیران زیرساخت های حیاتی آمریکا پیش بینی کرده بودند که سازمان های آنها قادرند در طی ۲۴ ساعت هرگونه حمله سایبری را شناسایی کنند، باعث می شود اعتماد دولت آمریکا به مدیریت زیرساخت های حیاتی دچار تردید و سوال شود.

لئو تادئو، کارشناس مسائل سایبری در این باره گفت: ما امسال شاهد افزایش حملات به کشورها از سوی ایران، کره شمالی و چین بوده ایم… ما باید دست زدن به این اقدامات را برای این مجرمان دشوارتر و پرهزینه تر کنیم.

در سال های گذشته و در واکنش به حمله های سایبری مشترک آمریکا و اسراییل به تاسیسات هسته ای ایران، کشور ایران تلاش کرده توانمندی های سایبری خود را بالا ببرد.

مقامات آمریکایی در ماه اکتبر نیز نام شرکت های چینی ای که به عقیده مقامات از یک حمله سایبری منتفع شده بودند را اعلام کردند.

 

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.