روبات انسان نمای Nadine هم دم دوران پیری افراد

|
۰ دیدگاه

نادین با موهای قهوه ای و پوست نرم و چهره زیبا، یک نام تجاری جدید از ربات انسان نما است که دانشمندان امیدوارند روزی بتواند به عنوان یک دستیار شخصی و یا پرستار سالمندان مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش کلیک، نادین با ۱٫۷ متر قد، شبیه سازنده اش (نادیا تالمن، استاد مدعو و مدیر موسسه دانشگاه صنعتی رسانه نوآوری نانیانگ سنگاپور که سه دهه را صرف تحقیق برای انسان های مجازی کرده) ساخته شده است.

نرم افزار نادین اجازه می دهد تا ربات طیف وسیعی از احساسات را بیان کرده و مکالمه قبلی را به یاد آورد. نادین از نظر تجاری فعلا در دسترس نیست، اما تالمن پیش بینی کرده این روبات می تواند روزی به عنوان هم دم زندگی برای افراد مبتلا به زوال عقل استفاده شود.
تالمن در همین ارتباط گفت:”اگر شما این افراد را تنها رها کنید، آنها به سرعت به آخر خط می رسند. بنابراین این افراد باید همیشه در تعامل باشند.”
وی افزود: “نادین مکالمه می کند، داستان می گوید و یا یک بازی ساده انجام می دهد.”

همچنین تالمن و تیمش در حال کار روی ربات های احساسی هستند که می توانند با بچه ها بازی کنند. این پروژه هنوز در مرحله توسعه اولیه بوده و نمونه هنوز در دسترس نیست. ربات کودک قادر به پاسخگویی به سوالات، نمایش احساسات و تشخیص افراد خواهد بود. تالمن گفت: ربات کودک گذشته از اینکه یک همدم اجتماعی است، می تواند پرستار بی مراقب کودک بوده و در صورتی که مورد اشتباهی رخ دهد به پدر یا مادر یا پرستار بچه اطلاع دهد.

او گفت برنامه هایی برای برنامه ریزی ربات کودک برای صحبت به زبان های مختلف وجود دارد به طوری که بتوان آن را به عنوان یک ابزار آموزشی برای کودکان به کار گرفت.تالمن گفت: “یک کودک اسباب بازی دارد اما آنها منفعل هستند. این ربات یک اسباب بازی فعال خواهد بود که با کودک در تعامل است.”

“این ربات می تواند آنچه را که کودک دوست دارد به خاطر بسپارد.”

منبع: reuters

0 پسندیده شده
پژوهشگر، استاد راهنما و مشاور، مدیر گروه پژوهشی سیمیا علاقمند به علوم حوزه پزشکی،روانشناسی، رباتیک، نجوم، محیط زیست و فناوری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.