نرم افزاری شدن سرویس حمل و نقل عمومی دهلی نو

مقامات شهر دهلی هند اعلام کرد که به زودی تمامی خدمات سرویس‌دهی حمل و نقل عمومی در این شهر به طور کامل مبتنی بر نرم افزار خواهد بود.

به گزارش کلیک، مقامات دهلی از نرم افزاری‌ شدن سروییس‌های اتوبوس بین شهری خبر دادند. قبل از این رخداد، خدمات نرم افزاری در تاکسی‌های این شهر صورت گرفته بود. این سرویس ملی به زودی در جهت تقویت، خط اتوبوسرانی و حمل و نقل عمومی پایتخت صورت خواهد گرفت. قرارداد این سرویس مبتنی بر نرم افزار ممکن است تا هفته آینده بسته شود.

یک مقام رسمی دولت گفت: طبق این قرارداد که با شرکت خصوصی حمل و نقل شهری همکاری خواهیم کرد، به مسافران اجازه می‌دهد تا از طریق نرم افزار موبایل کارهای لازم را انجام دهند. این مقام دولتی می‌گوید: این قدم بزرگ برداشته خواهد شد هم چنین، مسیر این اتوبوس‌ها توسط دپارتمان حمل و نقل آماده خواهد شد.

او در ادامه گفت: با این سرویس موبایلی، مسافران می‌توانند از طریق نرم افزار موقعیت رفت و آمد اتوبوس‌ها و هم چنین مقصد نهایی خودشان را مشخص کنند، هم چنین قیمت ثابت کرایه‌های وسائل نقلیه شهری توسط دولت مشخص خواهد بود.

رئیس سازمان خصوصی اتوبوس‌رانی از این حرکت استقبال کرد و گفت: ما آماده هستیم در جهت تسهیل این سرویس، اتوبوس‌های جدیدی را خریداری کنیم اگر دولت تعامل و احتیاج به این کار داشته باشد.

در روز پنجشنبه دولت تصمیم گرفت یک پروژه آزمایشی سه ماهه در بازار سنت ناگار واقع در منطقه شمالی دهلی راه اندازی کند که طبق آن وای‌فای رایگان عرضه خواهد شد. از تاریخ ۱۵ مارس کاربران قادر هستند روزانه ۵۰ مگابایت، به صورت رایگان دانلود کنند.

سخنگوی کمیسیون دهلی (DDC) ، که یک نهاد از زیر مجموعه دولت است می‌گوید: که قسمتی از بازار سنت ناگارا برای این خدمات در نظر گرفته شده است.

منبع: tech.firstpostبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *