آموزش فعال سازی حالت هایبرنیت در ویندوز ۱۰

احتمالا شما نیز در ویندوز فقط از حالت های Shut Down (خاموش کردن) و Restart (راه اندازی مجدد) استفاده می کنید، ولی باید بدانید غیر از این دو حالت، گزینه های دیگری نیز وجود دارد که شما از آن بی خبر هستید.

کلیک – حالت های Sleep (آماده به کار) و Hibernate (خواب زمستانی) اگر چه به نظر یکسان می رسند، ولی در عملکرد آن ها تفاوت هایی وجود دارد. Sleep، رایانه شما را به حالت آماده به کار با مصرف انرژی پایین در آورده و تمام اطلاعات را به صورت موقت روی رم (RAM) ذخیره می کند، در حالی که Hibernate اطلاعات را روی حافظه دائم یا همان هارد ذخیره کرده و سیستم را خاموش می کند.

ممکن است شما متوجه شده باشید که حالت Hibernate به صورت پیش فرض در ویندوز ۱۰ فعال نیست. برای فعال کردن این گزینه لازم است موارد اندکی را در کنترل پنل انجام دهید. ابتدا بخش Power Options را از کنترل پنل انتخاب کرده و بعد روی گزینه Choose what the power button do از نوار سمت چپ کلیک کنید.

در منوی باز شده شما باید گزینه ای به نام Change settings that are currently unavailable را در بالای صفحه مشاهده کنید، بنابر این روی آن کلیک کرده و پیغام هشدار به نمایش در آمده را تایید کنید چرا که برای فعال کردن قابلیت هایبرنیت به آن احتیاج است. حال در قسمت Shutdown settings کمی صفحه را پایین برده و تیک گزینه Hibernate را بزنید. پس از انجام این کار برای اعمال تغییرات روی Save changes کلیک کنید.

اکنون وقتی شما در منوی استارت روی گزینه Power کلیک کنید، می توانید حالت Hibernate را نیز در بین سایر گزینه ها مشاهده کنید. به یاد داشته باشید فقط زمانی باید از این حالت استفاده کنید که نیاز داشته باشید کارهای در حال انجام خود را روی رایانه ذخیره کرده و نیاز باشد تا برای مدت زمان زیاد رایانه را خاموش کنید. در مواقعی نیز که به یک وقفه کوتاه احتیاج دارید از حالت Sleep استفاده کنید. اگر هم می توانید کارهای در حال انجام خود را ذخیره کنید و سپس رایانه را کامل خاموش کنید.

 

منبع: makeuseofبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *