OpenBazaar به زودی عرضه می شود

OpenBazaar که به آن عموما eBay یا آمازون غیرمتمرکز گفته می شود، نسخه بتای پلتفرم خود را بر روی تست نت عرضه کرده است.

به گزارش کلیک، توسعه دهندگان ارشد این برنامه طی اطلاعیه ای در توئیتر، از افراد خواسته اند تا به منظور کشف و حذف باگ ها و سایر مشکلات این برنامه، استفاده از این سرویس را شروع کنند. بیت کوین ارز عملیاتی برای خرید از این سامانه خواهد بود.

به گفته مدیران سایت، پس از کسب اطمینان از پایداری و کارکرد این محصول به شبکه اصلی خواهند رفت و این سامانه برای مبادلات تجاری باز خواهد بود.
رونمایی از این سامانه آخرین مرحله فرآیندی است که کلید آن در آپریل سال ۲۰۱۴ زده شد. این سامانه در اصل به صورت دارک مارکت ارائه شد و با نظارت برایان هافمن توسعه دهنده اصلی، عملیات مادری به نام OB1 خلق شد.مدیران این سایت اعلام کردند که هدف شان ایجاد یک جایگزین غیرمتمرکز برای غول های بازار از جمله eBay است.

در یک بازار غیرمتمرکز، این سامانه نماینده یک حرکت محبوب است و پیش بینی شده که یکی از اپلیکیشن های به اصطلاح پر طرفدار برای بیت کوین به فروشگاهی همه جانبه تبدیل شود که خریدهای آنلاین را با وجوه ارسالی و سایر خدمات تلفیق می کند.

با وجود این به مدل OpenBazaar نیز انتقاداتی وارد شده است. در واکنش به سرویس رقیب یعنی بیت مارکت که قباله های همتا به همتا (P2P) را معرفی کرده و امنیت بیشتری را برای فروشنده و خریدار فراهم کرده و خط کلاه برداری را کاهش داده، دغدغه های امنیتی در رابطه با تعهدات فروشنده در این سامانه مطرح شده است.

در پرتوی تعطیلی عمومی جاده ابریشم و پیوند ذاتی آن با بیت کوین و فعالیت های ناشناس، چنین فعالیتی برای طرفداران بازارهای غیرمتمرکز یک دردسر بالقوه است. با وجود این، محصول هافمن خصوصا با توجه به قابلیت اش برای رقابت با آمازون، توجه زیادی به خود جلب کرده است.

رواج فعالیت های ناشناس

این حرکت در راستای پیشرفت هایی است که در سایر محصولات غیرمتمرکز در حال انجام است. Play، یکی از سرویس های جدید تورنت که این هفته از آن رونمایی شد درصدد است تا از شبکه همتا به همتای زیرونت استفاده کرده و کاری کند که محتوایش قابل غیر فعال سازی نباشد (مشکلی که در حوزه های قضایی مختلف دائما گریبان گیر بیت تورنت و PirateBay بوده است)

منبع: insiderبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *