بررسی دقیق عملکرد باتری گلکسی S7 سامسونگ

هنگامی که سامسونگ در جریان کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۶ از پرچمداران جدیدش رونمایی کرد، ظرفیت و توان باتری آن‌ها از جمله موضوعاتی بود که توجه بسیاری از کارشناسان و افراد علاقمند به دنیای تکنولوژی را جلب کرده بود. باتری گلکسی S7 سامسونگ ظرفیت ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعتی داشته و باتری گلکسی S7 Edge سامسونگ یک باتری ۳۶۰۰ میلی آمپر ساعتی است. این موضوع در حالی است که گلکسی S6 سامسونگ از یک باتری ۲۵۵۰ میلی آمپر ساعتی و گلکسی S6 Edge سامسونگ از یک باتری ۲۶۰۰ میلی آمپر ساعتی بهره می‌برند.

بنابراین انتظار داریم که عملکرد باتری دو پرچمدار جدید سامسونگ و به ویژه گوشی هوشمند گلکسی S7 Edge سامسونگ در مقایسه با عملکرد باتری نسخه‌های پیشین این دو گوشی به مراتب بهتر باشد. بسیاری از کارشناسان پیش بینی کرده بودند که توان شارژدهی باتری این دو گوشی از جمله نقاط قوت اصلی طراحی آن‌ها محسوب شود. به صورت کلی تجهیز گوشی‌هایی بهره‌مند از نمایشگرهای ۵ یا ۵٫۱ اینچی به باتری ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعتی امری شایع محسوب نمی‌شود. به بیان دیگر از نظر اعداد و ارقام، ظرفیت باتری گلکسی S7 سامسونگ در مقایسه با سایر محصولات هوشمند دیگر به واقع عالی است. برای درک بهتر این موضوع چند مثال را خدمت شما عزیزان ارائه می‌کنیم.

برای درک بهتر این موضوع می‌توان ظرفیت باتری چند گوشی هوشمند دیگر را با ظرفیت باتری گلکسی S7 سامسونگ مقایسه کرد. گوشی هوشمند اکسپریا زد ۵ سونی را در نظر بگیرید که از صفحه نمایشی ۵٫۲ اینچی بهره می‌برد و باتری آن ۲۹۰۰ میلی آمپر ساعتی است. گوشی ال‌جی جی ۵ هم می‌توان مثال مناسبی به شمار آید. این گوشی هوشمند از یک نمایشگر ۵٫۳ اینچی بهره‌مند بوده و باتری آن ظرفیت ۲۸۰۰ میلی آمپر ساعتی دارد. آیفون ۶ اس پلاس اپل هم می‌تواند مثال بسیار جالبی محسوب شود، چرا که این گوشی از نمایشگری ۵٫۵ اینچی بهره‌مند بوده و باتری آن ۲۷۵۰ میلی آمپر ساعتی است! بنابراین استفاده از یک باتری ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعتی در گوشی هوشمندی که از نمایشگر ۵ یا ۵٫۱ اینچی بهره می‌برد چندان امر رایجی محسوب نمی‌گردد.

حال و با آغاز عرضه رسمی گلکسی S7 و گلکسی S7 Edge می‌توانیم باتری این محصولات را به طور دقیق تحت بررسی و آزمایش قرار داده و بنچمارک‌هایی را به منظور سنجش سطح عملکرد باتری آن‌ها اعمال کنیم. در این مقاله ما قصد بررسی عملکرد باتری گوشی گلکسی S7 سامسونگ را خواهیم داشت، به نظر شما باتری این محصول تا چه اندازه توان شارژدهی را برای دستگاه به همراه می‌آورد؟ عملکرد آن در مقایسه با عملکرد باتری گوشی گلکسی S6 چگونه خواهد بود؟

 

مکالمه

در بررسی و بنچمارک‌ مربوط به سنجش میزان توان شارژدهی باتری در زمان مکالمه، باتری گلکسی S7 سامسونگ به واقع عملکرد عالی را از خود نشان داده است. در این بررسی از مکالمه تلفنی در یک شبکه ۳G استفاده شد و نهایتا باتری گلکسی S7 سامسونگ ۲۲ ساعت و ۵۷ دقیقه دوام را از خود به ثبت رساند. این موضوع در حالیست که گوشی هوشمند گلکسی S6 سامسونگ در شرایط مشابه همین بنچمارک دوامی برابر با ۱۹ ساعت و ۴۸ دقیقه داشته است.

۱

 

پخش ویدئو

اما در بنچمارک مربوط به سنجش عملکرد باتری دستگاه در شرایط پخش ویدئو هم گوشی هوشمند گلکسی S7 سامسونگ عملکرد بسیار خوبی را از خود نمایش داده است. این گوشی در شرایط پخش بی‌وقفه ویدئو با روشنایی نمایشگر ۱۰۰ درصد توانست ۱۴ ساعت و ۵۰ دقیقه دوام را از خود نشان دهد. این موضوع در حالیست که باتری گلکسی S6 سامسونگ در شرایط مشابه توانسته بود چیزی در حدود ۱۲ ساعت دوام و توان شارژدهی را ارائه کند. شاید جالب باشد که بدانید باتری آیفون ۶ اس پلاس اپل در همین بنچمارک نتوانست به رکوردی در حدود ۱۴ ساعت دست پیدا کند. البته نباید از تفاوت شایان ملاحظه وضوح تصویر آیفون‌های اپل با گلکسی S7 سامسونگ چشم‌پوشی کنیم.

۲

 

وب‌گردی

اگر بخواهیم صادقانه قضاوت کنیم، باید بگوییم که باتری ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعتی گلکسی S7 سامسونگ در بنچمارک مربوط به وب‌گردی نتوانست انتظارات ما را برآورده کند. عملکرد باتری ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعتی این گوشی در بنچمارک مرتبط با وب‌گردی از عملکرد باتری ۲۵۵۰ میلی آمپر ساعتی گلکسی S6 سامسونگ ضعیف‌تر بوده است!

ابتدا باید اشاره کنیم که تست و بنچمارک وب‌گردی اعمال شده با استفاده از اتصال وا‌ی‌فای انجام شده است. در این بررسی باتری ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعتی گلکسی S7 سامسونگ توانست ۹ ساعت و ۳۴ دقیقه دوام را از خود به ثبت برساند. این موضوع در حالیست که باتری ۲۵۵۰ میلی آمپر ساعتی گوشی گلکسی S6 سامسونگ در شرایط کاملا مشابه قادر به ثبت رکورد ۱۰ ساعت و ۵۶ دقیقه بوده است!

۳

هنگامی که با ما این نتیجه مواجه شدیم، تصور داشتیم که احتمالا مشکل ایجاد شده ارتباط مستقیمی با عملکرد مرورگر پیش فرض نصب و راه‌اندازی شده در گوشی گلکسی S7 سامسونگ دارد. به بیان دیگر تصور داشتیم که مهندسین نرم افزار سامسونگ با بی‌توجهی به این موضوع از کنار آن گذشته‌اند. از اینرو سریعا مرورگر گوگل کروم را بر روی این گوشی نصب کرده و مجددا بنچمارک وب‌گردی مشابه را بر روی دستگاه اعمال کردیم. نهایتا نتیجه‌ جدید به دست آمده نسبت به نتیجه پیشین تنها چند دقیقه تفاوت را به همراه داشت! بنابراین این مشکل مربوط به مرورگر پیش فرض گلکسی S7 نبوده و قطعا باتری این گوشی به منظور وب‌گردی به شکل دقیقی بهینه‌سازی نشده است.

البته باید اشاره داشته باشیم که رکورد ثبت شده توسط باتری گلکسی S7 تنها در مقایسه با رکورد پیشین مربوط به باتری گوشی گلکسی S6 ضعف چشمگیری داشته و در مقایسه با باتری گوشی‌های هوشمندی همچون نکسوس ۵ ایکس، جی ۴ ال‌جی، آیفون ۶ اس اپل و … به مراتب بهتر عمل کرده است.

 

نتیجه‌گیری

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به بررسی عملکرد باتری ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعتی گوشی هوشمند گلکسی S7 سامسونگ پرداختی.م. عملکرد باتری این گوشی در هر شرایطی نسبت به محصولاتی همچون آیفون ۶ اس اپل، نکسوس ۵ ایکس گوگل و بسیاری از گوشی‌های هوشمند دیگر بهتر است. عملکرد باتری این دستگاه در مقایسه با عملکرد باتری گلکسی S6 سامسونگ نیز بهبود یافته است، اگرچه در شرایط وب‌گردی ضعف چشمگیری در عملکرد باتری گلکسی S7 مشاهده شده اما این موضوع منجر به این نمی‌شود که عملکرد باتری ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعتی گلکسی S7 سامسونگ را نامناسب به شمار آوریم.

۴

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید، سایت gsmarena به عملکرد باتری این گوشی نمره و امتیاز نهایی ۸۰ را داده است که امتیازی مناسب به شمار می‌رود. به طور کلی از نظر ما عملکرد باتری گلکسی S7 سامسونگ را می‌توان از جمله نقاط قوت طراحی آن به شمار آورد. نظر شما در رابطه با این موضوع چگونه است؟ به نظر شما دلیل ضعف عملکرد باتری گلکسی S7 در بنچمارک وب‌گردی چه بوده است؟

منبع: gsmarena۲ دیدگاه

پوریا محدث

سلام.گفتین که تو صفحه ی ۵ یا ۵٫۱ چندان ۳۰۰۰ شایع نیست.ولی هواوی تو آنر ۶ با قطر ۷٫۳ و صفحه ۵ اینچ باتری ۳۱۰۰ جا داده.یا شیاومی با صفحه ۵ اینچی ۳۰۶۰٫

  امین رضائیان

  با سلام
  ممنون بابت نظرتون
  همونطور که خودتون اشاره کردید توی متن اشاره شده که استفاده از باتری ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعتی تو گوشی های مجهز به ۵ یا ۵٫۱ اینچی چندان شایع نیست و گفته نشده که به هیچ وجه امکان پذیر نیست. در همین راستا چند مثال هم ارائه شده که فقط نمونه هایی خاص هستن در غیر این صورت حرف شما کاملا درسته دوست عزیز

دیدگاه ها:

 1. پوریا محدث گفت:

  سلام.گفتین که تو صفحه ی ۵ یا ۵٫۱ چندان ۳۰۰۰ شایع نیست.ولی هواوی تو آنر ۶ با قطر ۷٫۳ و صفحه ۵ اینچ باتری ۳۱۰۰ جا داده.یا شیاومی با صفحه ۵ اینچی ۳۰۶۰٫

  1. امین رضائیان گفت:

   با سلام
   ممنون بابت نظرتون
   همونطور که خودتون اشاره کردید توی متن اشاره شده که استفاده از باتری ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعتی تو گوشی های مجهز به ۵ یا ۵٫۱ اینچی چندان شایع نیست و گفته نشده که به هیچ وجه امکان پذیر نیست. در همین راستا چند مثال هم ارائه شده که فقط نمونه هایی خاص هستن در غیر این صورت حرف شما کاملا درسته دوست عزیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *