تویوتا مدل “هایلندر” را برای سال ۲۰۱۷ اصلاح و بروز رسانی می کند.

 

 

تویوتا اخیرا اعلام کرده که مدل جدید “هایلندر” را به اسم “آکا کلوگر” یک سایز متوسط در کلاس کراس اور اتومبیل های SUV ارائه خواهد کرد. این مدل از تویوتا قراره که در نمایشگاه Auto show شهر نیویورک رونمایی شود.

هایلندر جدید قرار است که از یک سیستم پیشرانه و تامین توان کاملا جدید برخوردار باشد. موتوری قدرتمندتر و فضای بازتر اتاق اتومبیل برای گنجایش ۸ سرنشین و یک گیربکس ۸ سرعته ی اتوماتیک که به یک موتور V6 3500cc با سیستم تزریق مستقیم سوخت متصل است و توان خود را از این موتور قدرتمند می گیرد. تویوتا به خریداران این مدل جدید از هایلندر، آپشن های جدید و بیشتری ارائه می دهد. این آپشن ها در سه نوع مختلف موتور و  سیستم تامین توان به مشتریان ارائه می شود:

  • موتور جدید V6
  • موتور هیبریدی V6 به همراه گیربکس ۸ سرعته ی اتوماتیک
  • موتور ۴ سیلندر ۲۷۰۰ cc که از یک گیربکس ۶ سرعته ی اتوماتیک برخوردار است. )این آپشن تنها در کالیفرنیا قابل دسترس خواهد بود)

toyotanewhighlander-5

هایلندر جدید در ۶ مدل مختلف از نوع سوخت مصرفی (LE,LE Plus, XLE, SE, Limited and Limited Platinum) ارائه خواهد شد. و همچنین ۴ مدل سوخت مصرفی برای ماشین های هیبریدی (LE, XLE, Limited and Limited Platinum) همه این مدل سوخت های ذکر شده برای ماشین های تک دیفرانسیل و دو دیفرانسیل هایلندر قابل استفاده هستند و ماشین های هیبریدی که همه از نوع دو دیفرانسیل هستند نیز از سوخت های مصرفی ذکر شده استفاده خواهند کرد.

هایلندر های اخیر و موجود در موتورهای یکسان و هم اندازه موجود هستند ولی سیستم تزریق سوخت آن ها مستقیم نیست و گیربکس آن ها ۶ سرعته است ولی درصد عملکردی، توان موتور (اسب بخار)، گشتاور و میزان سوخت مصرفی در مدل ارائه شده در سال ۲۰۱۷ اصلاح و بهتر خواهد شد.

toyotanewhighlander-1

برای بهبود و به صرفه تر شدن میزان سوخت مصرفی ماشین، همه ی مدل هایی که از یک موتور V6 برخوردار هستند، از سیستم جدید استارت و استاپ جدید استفاده می کنند. طرز کار این سیستم به این صورت است که هنگام توقف کامل و صد در صد، ماشین خاموش می شود و هنگامی که راننده پایش را از پدال ترمز بردارد ماشین روشن و آماده به حرکت خواهد شد.

در کل، تویوتا برای مدل های خود، از نوآوری و ایده های نو به همراه جلوپنجره های جذاب و سایر آپشن ها یک خودروی جدید و همه فن حریف را رونمایی می کند. این ویژگی های تویوتا و هنرمندی او در ترکیب هنرمندانه ی این نوآوری ها و سایر ویژگی و آپشن ها، محصولاتش را دو پله بالاتر از واقعیت نمایش دهد و به زیبایی و ابهت خودرو می افزاید.

toyotanewhighlander-6

کسانی که هایلندر با سوخت Limited و Limited Platinum را دارند، اتومبیل هایشان از این ویژگی برخوردار است که می توانند ظرفیت سرنشینان خود را تا ۸ نفر افزایش دهند. یک ردیف دیگر به صندلی ها اضافه می کنند و ظرفیت سرنشینان به ۷ یا ۸ می رسد.

تویوتا از نظر ایمنی و اطمینان خاطر ماشین هم ایده های جدیدی داشته و بمنظور ایمن تر ساختن اتومبیل از آن ها بهره گرفته است. این نوآوری و آپشن های جدید شامل: هشدار خروج از مسیر مستقیم، محرک خودکار نوربالا برای چراغ های جلویی و هشدار و ترمز اتوماتیک هنگام نزدیک شدن بیشتر از حد معمول به عابر پیاده است. مدل Limited Platinum از یک آپشن اختصاصی دیگر بنام “دوربین چشم عقاب” برخوردار است. این آپشن قابلیت فراهم کردن دید ۳۶۰ درجه اطراف ماشین و بررسی نمای اطراف ماشین را انجام می دهد و توسط ۴ دوربین اطراف ماشین کاملا اطراف ماشین قابل رویت است و می توانید هر شئ و یا موجود زنده ای که اطراف ماشین قرار دارد را تشخیص دهید.

toyotanewhighlander-7

مدل جدید هایلندر قرار است که در نمایشگاه موتور شو شهر نیویورک در ۲۳ مارچ رونمایی شود و انتظار می رود که در سال جاری در نمایندگی های تویوتا و شو روم ها (Showrooms) برای فروش و عرضه قرار بگیرد.

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *