از رده خارج شدن آیینه عقب اتومبیل ها با تکنولوژی جدید

با تکنولوژی forward-looking ماشین، آئینه عقب خودرو از رده خارج خواهد شد.

به گزارش کلیک، وجود فناوری در تجهیزات الکترونیکی ماشین نشان داده که چگونه دوربین‌های الکترونیکی در یک وسیله نقلیه می تواند دید بهتری از آئینه معمولی برای راننده به ارمغان بیاورد، وجود نقاط کور می تواندبه حوادث منجر شود.
BMW از سیستمی که در آن دوربین‌های کوچک جایگزین آینه می شود رونمایی کرد، این دوربین‌های کوچک با نشان دادن تصویر عقب ماشین در یک صفحه نمایش کوچک به راننده این امکان را می‌دهد تا سه تصویر مجزا را به صورت یک تصویر پانوراما تماشا کند.
با توجه به این سیستم BMW، دیگر لازم نیست که راننده پشت سر خود را نگاه کند. با این روش آینه‌های جانبی با جایگزین کردن دوربین‌های کوچک حذف شده است.
شرکت قطع ساز فرانسوی Valeo سیستم Sightstream را با استفاده از دوربین‌ها ارائه کرده است. همچنین این شرکت نمایشگرهای الکترونیکی که در هر طرف ماشین نصب بوده را حفظ کرده است.
رانندگان عادت دارند که در حین رانندگی به طرف چپ و راست نگاه کنند اما سیستمی که Valeo طراحی کرده این عادت را در دارندگان اتومبیل BMW تغییر خواهد داد.
هر دو شرکت BMW و Valeo مدعی هستند که سیستم آنها دارای چند مزیت است: چشم انداز وسیع، دید بهتر در شب، عدم مشکلات معمول آینه‌های جانبی در زمان مه گرفتگی و یا هنگام بارش باران.
این سیستم مشخصات ایرودینامیکی ماشین را بهبود می‌بخشد که می تواند مصرف سوخت را کاهش دهد.
هیچ یک از اتومبیل‌های فعلی از این سیستم بهره نمی‌برند، اما در آینده این سیستم در اکثر اتومبیل‌ها نصب خواهد شد.
شرکت جنرال موتورز اعلام کرده است آینه داخلی در ماشین الکتریکی Bolt به زودی نصب خواهد شد. این آینه برای از بین بردن مشکل دید هنگام استقرار مسافر در صندلی عقب و یا اشیاء بلند در صندلی عقب توانایی اتصال به یک دوربین را دارد.

منبع: physبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *