سونوگرافی به کمک تلفن هوشمند

این اسکنر توسط یک اپلیکیشن موبایل کار می‌کند و پزشکان را قادر می سازد تا در هرجایی و هر زمانی آزمایش سونوگرافی انجام دهند.به گزارش کلیک، در روز ۱۷ مارس ۲۰۱۶، شرکت موبایل و سلامتی کلاریوس در کنفرانس پزشکی موسسه آمریکایی سونوگرافی، اولین اسکنر دستی سونوگرافی جهان را به نمایش گذاشت که توسط برنامه‌ای بر روی تلفن همراه هوشمند با سیستم عامل اندروید و ios کار می‌کند.

لورانت پلیسیر، رئیس و مدیر عامل شرکت موبایل سلامتی کلاریوس می‌گوید: “پزشکان تقاضای یک سیستم سونوگرافی را داشتند که بتوانند در برخی موارد از طریق آیفون‌هایشان این کار را انجام دهند. چالش ما ساخت یک دستگاه مقرون به صرفه بود که به اندازه کافی کوچک و قابل حمل باشد و تصاویر بزرگی ارائه دهد. من خوشحالم ازاین‌که توانسته‌ایم محصولی تولید کنیم که پزشکان برای بهبود وضعیت بیمارانشان در هر شرایطی بتوانند از آن استفاده کنند. استفاده از آن به آسانی استفاده از دوربین موبایل است.”

اسکنر سونوگرافی کلاریوس، بی‌سیم است و توسط یک نرم‌افزار موبایل سازگار با هر دستگاه مجهز به اندروید و ios کار می‌کند. دستگاه سونوگرافی شخصی با تنظیمات خودکار و یک رابط تصویری، ساخته شده است تا قابل حمل بوده و برای آزمایشات فوری و پروسه‌های هدایتی همچون تزریق هدف‌دار، به‌کار برده شود.

سیستم‌های سونوگرافی قابل حمل برای استفاده کنار تخت بیمار، در بیشتر بیمارستان‌ها و کلینیک‌های خصوصی تبدیل به یک عادت شده است. اما با هزینه‌ای بین ۲۵،۰۰۰ تا ۷۰،۰۰۰ دلار برای یک سیستم با کیفیت، قیمت یک مانع بزرگ برای گسترش این امر بوده است. شرکت کلاریوس پس از رفع موانع قانونی در FDA ، CE و سلامت کانادا، تعداد زیادی اسکنر موبایل را با قیمت یک دستگاه رایج سونوگرافی عرضه می‌کند.

شرکت سلامتی موبایلی کلاریوس در نظر دارد سونوگرافی را برای تمامی کلینیک‌ها قابل دسترسی سازد. یک دستگاه سونوگرافی قابل حمل مقرون به صرفه، به کلینیک‌ها این آزادی عمل را می‌دهد در هر کجا بتوانند از آن استفاده کنند. کلاریوس در نظر دارد موانع قانونی را رفع کرده و محصول را در بهار ۲۰۱۶ عرضه کند.

منبع: prnewswireبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *