آندرو گروو، اسطوره فناوری و مدیر عامل سابق اینتل در گذشت

آندرو گروو، رئیس و مدیر عامل سابق اینتل، دیروز ۲۱ مارچ مصادف با ۲ فروردین در سن ۷۹ سالگی درگذشت.

به گزارش کلیک، شرکت اینتل بخش زیادی از موفقیت خود را مدیون او است؛ وی از نخستین کارمندان شرکت اینتل بود. اینتل زمانی چیپ های حافظه (DRAM ها) را تولید می‌کرد اما زمانی که آمریکا این چیپ ها را با قیمت پایین تر از ژاپن وارد کرد، این شرکت تولید این چیپ ها را متوقف کرد و در تولید محصولات خود تغییر جهت داد. آندرو یکی از مدیران اجرایی شرکت بود که اینتل را به سمت تولید میکروپردازنده‌ها سوق داد و رضایت IBM را برای استفاده از این میکروپردازنده‌ها به صورت انحصاری جلب کرد.

شرکت زمان ریاست وی پردازنده‌های ۳۸۶ و پِنتیوم را تولید کرد که به گفته مقامات اینتل به ظهور عصر کامپیوتر کمک کرد. همچنین درآمد سالانه شرکت تحت سرپرستی وی از ۱٫۹ میلیارد دلار به بیش از ۲۶ میلیارد دلار افزایش پیدا کرد. اندی برایانت، رئیس کنونی شرکت اینتل اذعان کرد که آندرو گروو فرد تاثیر گذاری بود.

زمانی که گروو مدیر عامل اینتل بود موانعی بر سر راه  پیشرفت اینتل قرار گرفت و این شرکت با مشکلاتی مواجه شد. او تمام نگرانی‌های مربوط به نقص در پردازنده‌های اینتل را بی مورد دانست و اینتل نیم میلیارد دلار برای برطرف این مشکل هزینه کرد. وی به خاطر جدی بودن بیش از حد و سخت گیر بودن مورد انتقاد برخی از افراد قرار گرفت. مشارکت و همکاری گسترده وی با شرکت و نقش او در رشد کامپیوترهای شخصی غیر قابل انکار است. او الهام بخش نسل‌های بعدی کارآفرینان بزرگ و اشخاص مهم و برجسته در زمینه فناوری خواهد بود.

منبع: engadgetبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *