رویت آخرین خورشید در قطب جنوب

|
۰ دیدگاه
رویت آخرین خورشید در قطب جنوب

آین آخرین رویت خورشید در قطب جنوب تا شش ماه آینده است.

به گزارش کلیک، ایستگاه تحقیقاتی منینگ متعلق به اداره ملی جو و اقیانوس ایالات متحده امریکا، بهترین زمان‌های قطب جنوب به صورت متروکه باقی خواهد ماند. هنگامی که در این ایستگاه تحقیقاتی در نیمی از سال به تماشای غروب آفتاب بنشینید، احساس تلخی را تجربه خواهید کرد.

جس میلتون این ایستگاه تحقیقاتی را این طور توصیف می‌کند: سردترین و خشک‌ترین مکان مسطح که می‌توانید تصور کنید. دمای منفی ۱۰۰ درجه فارنهایت و سرعت باد ۲۰۰ مایل در ساعت در آن به ثبت رسیده است.

چرا برای همگان ماندن در آنجا همراه با سختی است؟ تاریکی مداوم و هوای سرد آن برای مشاهدات نجومی ایده‌ال است. با این حال دوری آن از جامعه انسانی و وجود قندیل‌های یخی، این سایت را برای نظارت بر جو مناسب کرده است.

در طول فصل زمستان، هیچ هواپیمایی به سمت این ایستگاه به پرواز در نخواهد آمد. خدمه ایستگاه منینگ در طول این مدت در ایستگاه باقی می‌مانند و این یک مارتن واقعی برای آنهاست. آنها برای ارتباط با دوستان و خویشاوندان خود از وب کم و ارتباط تصویری استفاده می‌کنند. این کارکنان مجبورند تا اتمام فصل زمستان با این شیوه به زندگی خود ادامه دهند.

منبع: gizmodo

0 پسندیده شده
پژوهشگر، استاد راهنما و مشاور، مدیر گروه پژوهشی سیمیا علاقمند به علوم حوزه پزشکی،روانشناسی، رباتیک، نجوم، محیط زیست و فناوری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.