گوگل اپلیکیشن Chrome app launcher را بازنشسته می کند

|
۱ دیدگاه

امروز خبری منتشر شد که دوست داران اپلیکیشن Chrome app launcher را که می توانستند در ویندوز و OSX اپلیکیشن های کروم را نیز اجرا کنند، نا امید کرد.

به گزارش کلیک، گوگل اعلام کرده است که Chrome app launcher از روی محصولات اپل، لینوکس و مایکروسافت حذف خواهد شد. البته امکان استفاده از آن در سیستم عامل کروم هنوز وجود دارد.

شرکت گوگل اعلام کرد که این اقدام به تدریج و در طی چند ماه اتفاق خواهد افتاد و با غیر فعال کردن امکان نصب اپلیکیشن های جدید در طی هفته های آینده آغاز خواهد شد. زمان حذف کامل آن نیز در ماه ژولای و سه سال پس از عرضه آن برای ویندوز اعلام شده است. همچنین جهت جلوگیری از غافلگیری کاربران گوگل قبل از حذف این اپلیکیشن به کاربران اطلاع رسانی خواهد کرد.

این حرکت را می توان بخشی از برنامه گوگل برای کوچک تر کردن مرور گر خود دانست که با پستی که در تابستان گذشته در وبلاگ این شرکت به صراحت اعلام کرده بود که بخش اطلاع رسانی (نوتیفیکشن) کروم حذف می شود مطابقت دارد. این اقدامات باعث می شود مرورگر کروم به منابع کمتری نیاز پیدا کرده و مصرف باتری اولترابوک ها را کاهش دهد.

منبع: engadget

 

0 پسندیده شده
حمید عابدینی
حمید عابدینی دانشجوی رشته زبان انگلیسی است. طراحی گرافیکی و کار با نرم افزار های رایانه ای مرتبط با این رشته از جمله علایق اوست. وی در زمینه مدیریت سایت های اینترنتی تجربه داشته و در حال حاضر به ترجمه مقالات و مطالب انگلیسی می پردازد.
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: bahman

دیدم نمیشه این کارای رو دید
نگو قضیه این بوده پس

ممنون

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.