گرمایش جهانی زود تر از پیش بینی ها لندن و نیویورک را زیر آب می برد

|
۰ دیدگاه
MIAMI, FL - JUNE 03:  Waterfront condo buildings are seen June 3, 2014 in Miami, Florida. According to numerous scientists, south Florida could be flooded by the end of the century as global warming continues to melt the Arctic ice, in turn causing oceans to rise. U.S. President Barack Obama and the Environmental Protection Agency yesterday announced a rule that would reduce the nation's biggest source of pollution, carbon emissions from power plants, 30% by 2030 compared to the 2005 levels.  It is widely believed that these emissions are a main cause of global warming. (Photo by Joe Raedle/Getty Images)

مطالعات انجام شده توسط یکی از دانشمندان بازنشسته آب و هوای ناسا تصویری تیره و تار برای آینده شهر های لندن و نیویورک ترسیم می کند.

به گزارش کلیک، این مقاله که در مجله معتبر Atmospheric Chemistry and Physics منتشر شده است، ادعا می کند که افزایش سطح آب های آزاد می تواند زود تر از پیش بینی های قبلی اتفاق بیفتد. طبق این گزارش توافق قدرت های بین المللی برای کاهش میزان آزاد کردن گاز های گلخانه ای چندان موثر نخواهد بود و نمی تواند جلوی روند افزایش سطح آب های آزاد را بگیرد.

جیمز ای هانسن، رهبر گروه تحقیقاتی به روزنامه نیویورک تایمز گفت: جوانان ما با خطراتی مواجه خواهند بود که از کنترل ما خارج است. یافته های هانسن در ۲۳ مارس در یکی از مجله های علمی اروپایی منتشر شد. طبق گزارش نیویورک تایمز، سال گذشته نیز پیش نویسی از یافته های هانسن منتشر شد که موجب پدید آمدن بحث های زیادی بین دانشمندان آب و هوا گشت.

مطالعات هانسن نشان می دهد که ادامه استفاده از سوخت های فسیلی و انتشار گاز های گلخانه ای به هوا می تواند منجر به تغییرات  اقلیمی ناگهانی شود. در این گزارش آمده است که ورود آب های جدید به اقیانوس باعث پدید آمدن یک چرخه بازخوردی شده و در نهایت لایه های بزرگ یخ موجود در گرینلند و قطب جنوب به سرعت تجزیه می شود.

طبق گزارش سایت دیلی میل، مطالعات نشان می دهد در صورتی که انتشار گاز های گلخانه ای در زمین کاهش چشمگیری پیدا نکند، در یک دوره ۵۰ تا ۱۵۰ ساله سطح آب ها دریا چندین متر افزایش پیدا می کند. طبق این مطالعه طول عمر بالای کربن در سیستم آب و هوایی و تداوم گرما می تواند عواقب بسیار نامطلوب و اجتناب ناپذیری داشته باشد.

از جمله این نتایج نامطلوب می توان به گرمای زیاد، خشک سالی، بارش های شدید و سیل اشاره کرد. اگر چه دانشمندان با یافته های هانسن در این زمینه موافق نیستند ولی همه ی آن ها معتقدند که جامعه جهانی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تلاش کافی انجام نداده است و به اقدامات بیشتری نیاز است.

منبع: ibtimes

0 پسندیده شده
حمید عابدینی
حمید عابدینی هستم دانشجوی رشته زبان انگلیسی چند سالی هست که در زمینه مهارت های مختلف رایانه ای فعالیت دارم، از طراحی و مدیریت سایت گرفته تا طراحی گرافیکی.طراحی کامپیوتری جزو علایقم هست و با نرم افزار های مختلف در این زمینه کار می کنم. فعلا هم مقالات و مطالب انگلیسی رو ترجمه می کنم. امیدوارم این مطالب براتون مفید باشه
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.