با به‌روز رسانی گوگل همیشه ایمن بمانید

|
۰ دیدگاه
به روز رسانی اندروید

شرکت گوگل چه برنامه‌ریزی برای ارائه به‌روز رسانی‌های خود دارد و این به‌روز رسانی‌ها تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

به گزارش کلیک، بعد از یافتن اشکال فاجعه‌آمیز در اندروید که توسط شرکت Zimperium security در سال گذشته کشف شد، شرکت گوگل اعلام کرد که از ماه آگوست ۲۰۱۵ به طور ماهیانه به‌روز رسانی‌های خود را برای سیستم عامل اندروید که بیشتر بر روی سخت افزار نکسوس در حال اجرا است، منتشر می‌کند. میزان به‌روز رسانی‌های امنیتی در میان شرکت‌های تولیدکننده تلفن‌های هوشمند می‌تواند متفاوت باشد، اما سامسونگ هم اعلام کرد که او نیز به‌روز رسانی‌های منظمی را برای دستگاه‌های گلکسی که تحت سیستم‌عامل اندورید کار می‌کنند، ارائه می‌کند.

از آن‌جایی که به‌روز رسانی‌ها و اصلاحات امنیتی اندروید برای محصولاتی است که توسط شرکت های متفاوتی عرضه می‌شوند، گوگل اعلام خواهد کرد که هر کدام از این عرضه‌های ماهیانه قرار است برای کدام‌یک از محصولات باشد. گوشی هوشمند نکسوس یا تبلت. به عنوان مثال جدیدترین به‌روز رسانی که مرتبط با ماه مارچ است، مربوط به جزئیات تکنیکی عمیقی است که درباره Remote code execution (به آسیب‌پذیری امنیتی گفته می‌شود که به سبب آن هکرها می‌توانند کدهای مورد دلخواه خود را از راه دور بر روی سیستم قربانی اجرا کنند) و رفع معایب امنیتی است که کشف و  در نهایت اصلاح شدند.

اما همانند شرکت‌های دیگر که انتشار اصلاحات امنیتی را برای سیستم‌های قدیمی خود موقف کرده‌اند (مانند ویندور XP شرکت مایکروسافت)، به‌روز رسانی‌های امنیتی گوگل نیز، احتمالا برای دستگاه نکسوس همیشگی نخواهد بود. همان‌طور که در بخش پشتیبانی سایت نکسوس گوگل اعلام شد شما می‌توانید به مدت حداقل سه سال از زمانی که اولین مدل گوشی یا تبلت نکسوس در فروشگاه گوگل (Google Store) عرضه شد یا به مدت ۱۸ ماه پس از این‌که فروش محصول از طرف فروشگاه  آنلاین شرکت متوقف شد، به‌روز رسانی‌ها را دریافت کنید.

منبع: nytimes

0 پسندیده شده
کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار از دانشگاه MMU / مدرس زبان سی شارپ / مدیر وب سایت نیازمندی های مندبالا / علاقمند به استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا. پ.ن : عضو گروه موسیقی فولکلور گیله لوی :) کانال من، معرفی سایتها و اپلیکیشن های خلاق : https://telegram.me/creative_web_app
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.