روبات مایکروسافت مانند یک نوجوان با شما صحبت می‌کند

|
۰ دیدگاه
ربات Tay

روبات مایکروسافت به نام Tay به‌طور غیرقابل‌‌تصوری هوشمند و مودب است. او می‌تواند خیلی خودمانی با شما گفتگو کند.

به گزارش کلیک، اخیرا مایکروسافت یک روبات هوشمند جدید به نام Tay معرفی کرد که قادر است در نرم‌افزارهایی مانند Kik، GroupMe یا Twitter با شما صحبت کند. این روبات بیشتر توسط افراد ۱۸ تا ۲۴ سال در آمریکا  مورد استفاده قرار می‌گیرد و از جنبه‌های مختلف دقیقا مانند یک نوجوانی برخورد می‌کند که گویی مایکروسافت خودش آن را آفریده است. اگرچه این روبات باهوش است ولی مقداری هم ترسناک است. (از لحاظ ظاهری)

شرکت مایکروسافت در وب سایت رسمی Tay می‌گوید: Tay یک ربات گفتگوکننده (chat bot) هوشمند است که برای گفتگو با مخاطب خود طراحی شده است. این روبات توسط تیم تکنولوژی و تحقیق مایکروسافت و تیم‌های موتور جستجوی بینگ به منظور آزمایشات در زمینه درک گفتگو و تبادل اطلاعات بین یک روبات و کاربر، ساخته شده است. Tay طراحی شده است تا مردم را مشغول و سرگرم کند و از طریق یک ارتباط آنلاین یک گفتگوی خودمانی و شوخ طبعانه با کاربر خود برقرار کند. هر چقدر که شما با Tay بیشتر صحبت کنید او نیز باهوش‌تر می‌شود.

در واقع هرچقدر که بیشتر با این روبات صحبت کنید او به علایق و خصوصیات شما بیشتر پی می‌برد و تجربه او در مورد شخص شما بالاتر خواهد رفت و شناخت بیشتری از شما پیدا می‌کنند. این امر موجب می‌شود تا گفتگوی بین Tay و شما مانند گفتگوی بین دو انسان حقیقی به نظر برسد.

Tay  یادآور روبات‌هایی است که در سالیان دور با نام AIM (که سرویس گفتگوی شرکت AOL آن را راه‌اندازی کرده بود) استفاده می‌شد و اساسا می‌توانست برای یک مکالمه خودمانی استفاده شود. برای مثال، او (روبات) از من پرسید که اگر در بخت آزمایی برنده شوم چه چیزی برای خود خواهم خرید. ولی زمانی من از او پرسیدم که اگر سردبیر نشریه‌ای که من در آن‌جا کار می‌کنم من را دوست داشت، چه باید کرد، او گیج شد و پاسخی نداشت.  اما Tay  به زبان عامیانه‌ای که نوجوانان در اینترنت با یک‌دیگر حرف می‌زنند، صحبت می‌کند.به عنوان مثال به‌جای گفتن I’m going to از کلمه Imma استفاده می کند. علاوه براین مایکروسافت می‌گوید او به هیچ عنوان بی‌ادبانه صحبت نمی‌کند و یا فحاشی نمی‌کند.

Tay می‌تواند جنسیت، کد‌پستی، غذای مورد علاقه و اسم کوچک و خیلی از اطلاعات دیگر را که مربوط به شما می‌شود، یاد بگیرید. ولی در حال حاظر یک مقدار باید بیشتر بر روی او در زمینه فراگیری این موارد کار شود. شما هم‌اکنون می‌توانید Tay را در یکی از شبکه‌های اجتماعی که در بالا به آن‌ها اشاره شد آزمایش کنید.

منبع: technobuffalo

0 پسندیده شده
کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار از دانشگاه MMU / مدرس زبان سی شارپ / مدیر وب سایت نیازمندی های مندبالا / علاقمند به استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا. پ.ن : عضو گروه موسیقی فولکلور گیله لوی :) کانال من، معرفی سایتها و اپلیکیشن های خلاق : https://telegram.me/creative_web_app
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.