اولین بازی تلفن هوشمند نینتندو رکورد شکست

نینتندو اعلام کرد که اولین بازی تلفن هوشمند او پس از سه روز انتشار، بیش از یک میلیون کاربر را به خود جذب کرد.

به گزارش کلیک، این خبر که در تاریخ ۲۲ مارچ اعلام شد، خبر بسیار خوبی برای این غول بازی‌سازی محسوب می‌شود که زمانی زیادی بود که تنها بر روی بازی‌های کنسول خود متمرکز شده بود.

هفته گذشته نینتندو بازی Miitomo را منتشر کرد که یک بازی رایگان و جذاب است و از آن‌جایی که سعی در رقابت با رقبای خود دارد ویژگی را در این بازی قرار داده است که کاربران را قادر می سازد تا آواتار Mii خود را بسازند.

کاربران می‌توانند از طریق پرداخت درون برنامه‌ای آواتارهای خود را سفارشی کنند و از سایر آواتارهایی که توسط دوستانشان یا افراد دیگر ساخته شده‌اند استفاده کنند.

آواتارها از بازیکنان سوالاتی می‌پرسند مانند اینکه شما تعطیلات آخر هفته خود را چطور می‌گذرانید؟ و یا غذای مورد علاقه شما چیست؟ و جواب‌ها در نهایت با افراد دیگر به اشتراک گذاشته می‌شود.

یکی از سخنگویان نینتندو اعلام کرد که بعد از انشار بازی در پنج شنبه هفته گذشته (۱۷ مارچ) در ژاپن تعداد کاربران این بازی در روز شنبه از مرز یک میلیون نفر عبور کرد. هم‌چنین او اعلام کرد که این شرکت در حال حاضر هیچ طرحی جهت به‌روز رسانی این بازی ندارد.

حساب کاربری رسمی  این بازی در توییتر نیز در روز شنبه اعلام کرد که شرکت نینتندو به هیچ‌وجه انتظار نداشت که در چنین مدت کوتاهی بتواند تعداد بسیار زیادی از افراد را جذب این بازی کند.

نینتندو نیز مانند شرکت‌های سونی و مایکروسافت تلاش کرده است تا تنها به فروش های خود در کنسول‌های بازی اکتفا نکند. این سه شرکت تلاش می‌کنند تا با عرضه بازی‌های ارزان و حتی رایگان برای تلفن‌های هوشمند و سایر گوشی‌های موبایل موفقیت خود را در این رقابت بیشتر کنند.

نینتندو که دفتر مرکزی آن در شهر کیوتو قرار دارد به دلیل اینکه اجازه استفاده از شخصیت‌های ساخته شده توسط این شرکت را در نرم‌افزارهای موبایل صادر نمی‌کرد، مورد انتقاد قرار گرفته بود.

به همین دلیل سال گذشته مالک بازی Super Mario و Pokemon franchises قراداد همکاری را در زمینه توسعه بازی‌های تلفن‌های هوشمند با شرکت DeNA (شرکت تولیدکننده بازی‌های موبایل در توکیو) به امضاء رساند.

علاوه براین نینتندو سرمایه‌ای را به عنوان سهم خود در توسعه بازی‌های تلفن هوشمند به شرکت DeNA اعطا کرد. اما با این وجود او هم‌چنان مجری شخصیت‌هایی محبوبی مانند Super Mario و Donkey Kong خواهد بود.

خبرگزاری AFP اعلام کرد که بازی Miitomo در حال حاضر تنها در ژاپن قابل دسترسی است. اما در ماه جاری در پانزده کشور دیگر از جمله ایالات متحده و فرانسه به هشت زبان منتشر خواهد شد.

منبع: themalaymailonlineبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *