نقشه بایدو ازدحام جمعیت را پیش بینی می کند

|
۰ دیدگاه

افراد زیادی بر اثر ازدحام جمعیت در چین جان خود را از دست داده اند و یا مجروح یا مفقود شده اند. آزمایشگاه کلان داده های بایدو راه حلی برای پیش بینی این نوع اتفاقات دارد.

به گزارش کلیک، موتور جستجوی چینی بایدو الگوریتم فراگیری ماشینی را توسعه داده است که احتمال تمرکز جمعیت را در مکان های خاص در طی دو ساعت آینده پیش بینی می کند که می تواند برای جلوگیری از ازدحام جمعیت استفاده شود. این الگوریتم از داده های نرم افزار نقشه بایدو استفاده می کند.

آمارهای کاربران شرکت نشان می دهد که این نرم افزار نقشه بایدو توسط ۷۰ درصد از بازارهای نقشه برداری چین استفاده می شود. بسیاری از کاربران چینی اغلب در جستجوی مسیری مناسب برای تردد از نقشه های بایدو استفاده می کنند.

جمعیت چین

پس از کشته شدن ۳۶ نفر در جشن سال نو که در ماه دسامبر ۲۰۱۴ در شانگهای برگزار شده بود این آزمایشگاه تمرکز خود را بر روی یافتن راه حلی مناسب برای پیش بینی ازدحام جمعیت قرار داد.

آن ها با استفاده از داده های نقشه روشی را برای تعیین تعداد نفرات در زمان حقیقی یافتند. در این روش وقتی جمعیت غیر منتظره ای در طی ۳۰ دقیقه و دو ساعت آینده پیش بینی شود نرم افزار هشدار می دهد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که جمعیت از آستانه تعیین شده تجاوز کند.

فراگیری ماشین به طوری اعمال شده است که این الگوریتم می تواند از جستار جستجو خبر بگیرد و جمعیت آینده را بهتر پیش بینی کند.

دولت های محلی، مقامات و حتی اپراتورهای محل وقوع نیز می توانند از این الگوریتم برای نظارت بر جمعیت استفاده کنند.

در نهایت ممکن است این عملکرد به عنوان ویژگی خدمات عمومی در نقشه بایدو ارائه شود. در صورت اجرا این نرم افزار اجازه تعیین میزان جمعیت در مکان های مختلف را به کاربران می دهد.

منبع: techstory

0 پسندیده شده
مریم فتحی
مریم فتحی هستم متولد 68 کارشناس مترجمی زبان انگلیسی، مطالعه مطالب علمی، پزشکی و فناوری همیشه جزو علاقیاتم بوده و هست و خوشحال میشم آنها را با شما به اشتراک بگذارم. امیدوارم این مطالب براتون جذاب و مفید بوده باشه.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.