بی کاری زودتر از موعد افراد با پیشرفت سریع هوش مصنوعی

گوگل این هفته اعلام کرد که یک ماشین آموزشی جدید مبتنی بر ابر، برای توسعه دهندگان یا مشاغل مختلف تهیه کرده که به کاربران اجازه می دهد به تکنولوژی هوش مصنوعی این شرکت دسترسی داشته باشند.

به گزارش کلیک، گوگل با استفاده از این سرویس آموزشی قصد دارد سرویس ابر خود را با دیگر شرکت ها متمایز کند. پلتفرم جدید ابر گوگل راه را برای توسعه دهندگان هموار می کند تا از شبکه های عصبی مصنوعی گوگل به راحتی استفاده کنند. این اتفاق باعث می گردد سرویس ابر، از یک رسانه ذخیره سازی فراتر رود و تبدیل به ابزاری برای تجزیه و تحلیل مقادیر زیادی از داده ها شود.

خدمات جدید گوگل رابط های کاربردی برنامه نویسی (API) را برای شناسایی خودکار تصویر، تشخیص گفتار، ترجمه زبان و بسیاری از موارد دیگر فراهم خواهد کرد تا برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزاری به راحتی با آن کار کنند.

این پلتفرم توسط شرکت نرم افزاری TensorFlow که در سال گذشته به جامعه منبع باز دنیای تکنولوژی پیوست، عرضه می گردد. خود این شرکت هم قرار است از این خدمات استفاده کند و برای هر چه بهتر ارائه شدن این سرویس به گوگل کمک نماید. انتظار می رود این پلتفرم خیلی زود جای خود را در میان شرکت های بزرگ مانند اپل، دیزنی، Home Depot ،Spotify و خیلی های دیگر باز کند.
اریک اشمیت سخنگوی آلفابت گفت: این اتفاق، تحول جدیدی در تکنولوژی مبتنی بر ابر است. با این کار می توانیم گام بزرگی را در توسعه هوش مصنوعی برداریم و امیدواریم پرچم داران بزرگ دنیای صنعت در این حرکت یاری رسان و همراه ما باشند. مطمئنا استفاده از این پلتفرم، پیشرفت های بسیاری را در پی خواهد داشت و هر کس می تواند هر آن چه که می خواهد تولید کند.

وی اضافه کرد: من معتقدم یک معماری جدید در حال ظهور وجود دارد. در کمتر از ۱ سال، شما ترجیح می دهید از ماشینی استفاده کنید که هر کاری را بهتر از انسان ها انجام می دهد. می توانید کارهای جدید و کشف های تازه انجام دهید. مطمئنا این تکنولوژی می تواند یکی از اهرم های قدرتمند دنیای پیشرو باشد.

چندی پیش در کلیک مقاله ای منتشر کردیم از تهدیدات هوش مصنوعی برای جامعه بشری و یکی از آن ها این بود که با پیشرفت هوش مصنوعی بسیاری از مردم شغل های خود را از دست می دهند. در آن مقاله پیش بینی شده بود که این اتفاق حداقل تا ۵ الی ۸ سال آینده اتفاق نخواهد افتاد. ولی حالا ظاهرا اوضاع فرق کرده و تنها ۱ سال تا وقوع آن باقی مانده است. پس به نظر نگرانی برنامه نویسان برای از دست دادن کارشان به جا بوده و اگر شما هم می خواهید وارد این زمینه شود، بهتر است تجدید نظر کنید. البته این اتفاق تنها برنامه نویسان را تهدید نمی کند و می تواند در تمام زمینه هایی که از هوش مصنوعی وارد آن شده است، اتفاق بیفتد.

منبع: digitaltrendsبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *