Gears of War 4 شروع کننده یک سه گانه جدید خواهد بود

بدون شک یکی از مورد انتظارترین و بهترین بازی های سال میلادی جاری، عنوان Gears of War 4 است هم اکنون توسط استودیوی The Coalition در حال توسعه می باشد. متاسفانه تا به امروز تصاویر، ویدیوها و اطلاعات زیادی از گیم پلی و داستان بازی منتشر نشده و گویا مایکروسافت در نمایشگاه E3 سال جاری، برنامه بسیار ویژه ای برای گیمرها در سر دارد. مدتی پیش مشخص شد که شخصیت اصلی نسخه چهارم بازی گیرز آو وار، فرزند شخصیت محبوب سه گانه اول این بازی (مارکوس فینیکس) است و هم اکنون او راه پدرش را در پیش گرفته و با دشمنان مبارزه می کند. به تازگی وب سایت بزرگ و معتبر گیم اینفورمر، مصاحبه ای را با سازندگان بازی گیرز آو وار ترتیب داده است که در این مصاحبه، اطلاعاتی در خصوص این بازی و فرانچایز منتشر شد. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه رسانه کلیک باشید.

به گزارش کلیک، طبق مصاحبه جدید وب سایت گیم اینفورمر با کارکنان استودیوی کوالیشن، عنوان Gears of War 4 آغازی بر یک سه گانه جدید خواهد بود. همان طور که اطلاع دارید، تا به امروز چهار نسخه از فرانچایز گیرز آو وار توسط مایکروسافت به صورت انحصاری برای کنسول ایکس باکس ۳۶۰ منتشر شده که یکی از عناوین، با نام Judgment عرضه گردید که داستان آن، با سایر نسخه ها متفاوت بود. سه نسخه دیگر نیز جز نسخه های اصلی فرانچایز گیرز آو وار محسوب می شوند که در این نسخه ها، شخصیت Marcus Fenix، شخصیت اصلی بوده است.

حال بنا به اطلاعات منتشر شده توسط مجله گیم اینفورمر، داستان و مبارزات شخصیت جی دی فینیکس (فرزند مارکوس فینیکس) در نسخه چهارم عنوان Gears of War  به اتمام نخواهد رسید و این بازی شروع کننده یک سه گانه جدید است. این جمله بدان معناست که در آینده شاهد عرضه نسخه های بیشتری از بازی گیرز آو وار خواهیم بود که شخصیت اصلی این نسخه ها، جی دی فینیکس است!

در این مصاحبه، آقای چاک اوسیا، یکی از سازندگان بازی Gears of War 4، در رابطه با داستان کلی این مجموعه اعلام کرد:

پس از اتفاقات و وقایع قسمت سوم بازی گیرز آو وار، ساخت ادامه این فرانچایز برای استودیوی ما، کار ساده ای بود! حال نسخه چهارم این مجموعه نه تنها آغازی بر یک سه گانه جدید است، بلکه این مجموعه را وارد یک دنیای بزرگ تر می کند.

همچنین آقای راد فرگوسن، رئیس استودیوی کوالیشن، در ادامه صحبت های آقای اوسیا گفت:

در ابتدای ساخت نسخه چهارم بازیGears of War ، ما می ساختیم اتفاقات این نسخه در یک سیاره دیگر رخ دهد و از سیاره سرا خارج شویم اما در نهایت تصمیم گرفتیم که این ایده را عملی نکنیم و در سیاره سرا بمانیم. دلیل ماندن ما در سیاره سرا این است که می خواستیم ارتباطی میان نسخه چهارم و نسخه های قبلی بازی وجود داشته باشد. ما به کمک ساختمان های قدیمی و نسبتا آشنا و سلاح های محبوب و دوست داشتنی این ارتباط و انسجام را در میان مجموعه گیرز آو وار ایجاد کنیم.

پس از مشخص شدن سیاره، تصمیم گرفتیم که زمان بازی را کمی جلو ببریم و یک قهرمان جدیدی خلق کنیم که این قهرمان، جی دی نام دارد! جی دی پسر قهرمان دوست داشتنی مارکوس فینیکس است.

در گذشته آقای راد فرگوسن در استودیوی اپیک گیمز بر روی ساخت سه گانه اصلی فرانچایز گیرز آو وار فعالیت کرده و به خوبی با نحوه ساخت و داستان این مجموعه آشنا است. ایشان در ادامه صحبت های خود اشاره کرد که گیمرها در نسخه چهارم بازی Gears Of War، از ابتدای بازی دیگر عضو نیروی COG نیستند و جی دی فینیکس به همراه دوستانش از این ارتش جدا می شوند و به صورت جداگانه با دشمنان خود مبارزه می کنند.

ایشان در این باره اعلام کرد:

جی دی و دوستانش از مردمانی هستند که علاقه ای به حکومت ارتش COG نداشتند. به عبارت دیگر قصد دارند به صورت جداگانه مبارزه کنند. بنابراین در این نسخه، شاهد وجود هویت منفی خواهیم بود. البته توجه داشته باشید که هرگز نمی توانیم از لفظ دشمن استفاده کنیم.

داستان بازی Gears Of War 4 از بعد از ظهر یک روز آغاز شده و در صب روز بعد به اتمام می رسد. شما در یک گروه سه نفری (جی دی فینیکس و دوستانش) بازی خواهید کرد. جی دی و همراهانش این شب را باید در جنگل سپری کنند و در این هنگام تلاش می کنند تا مادر کیت (یکی از دوستان جی دی که عضو گروه شما است) را پیدا کنند. سازندگان و توسعه دهندگان این بازی در زمینه داستان آن اعلام کردند که این مورد شبیه داستان “سه دوست که شب را در یک جنگل تاریک و ترسناک سپری می کنند” می باشد. در این شب اتفاقات زیادی رخ می دهد و گیمرها ترس های زیادی را تجربه می کنند. دقیقا ترس هایی که مارکوس و دوستانش در نسخه های قبلی تجربه کرده بودند. طبق ادعا سازندگان، این تلاش، داستان اصلی بازی گیرز آو وار ۴ خواهد بود.

آقای راد فرگوسن در پایان صحبت های خود اعلام کرد که تیم سازنده نمی توانند بهترین داستان ممکن را برای این نسخه روایت کنند چرا که هدف استودیوی کوالیشن از ساخت این نسخه، تنها داستان بازی نیست. ایشان در این زمینه توضیح داد:

توجه داشته باشید که در مجموعه گیرز آو وار تنها باید به محیط بازی شلیک کنید. شلیک کردن با اسلحه تنها راه تعامل شما در این مجموعه است. به همین خاطر نمی توانید یک داستان عاطفی و غنی روایت کنید. البته بازی هایی همانند The Last Of Us در این راه به خوبی عمل کرد و به موفقیت خوبی دست یافت.

به همین دلایل، من اینجا ننشسته ام که بگویم هدف اصلی ما از ساخت نسخه چهارم بازی گیرز آو وار، روایت یک داستان خارق العاده و غنی است و با روایت این داستان، تمامی ماجراهای مجموعه Gears of War به پایان برسد. ما می خواهیم شخصیت ها، دنیا، داستان و یک بازی بسیار خوب و محبوبی را خلق کنیم که بتوانیم در آینده به ساخت این مجموعه ادامه دهیم و نسخه های جدیدی را تولید کنیم.

متاسفانه هنوز کمپانی مایکروسافت و استودیوی کوالیشن تاریخ انتشار دقیق بازی Gears of War 4 را اعلام نکرده اند. احتمال می رود در نمایشگاه بزرگ E3 2016، در کنفرانس رسمی کمپانی مایکروسافت شاهد نمایش های بیشتری از این بازی مورد انتظار باشیم. بر اساس اطلاعات قابل دسترس، این بازی ویدیویی در پاییز سال میلادی جاری به صورت انحصاری برای کنسول ایکس باکس وان عرضه خواهد شد.

مدتی پیش کمپانی بزرگ مایکروسافت در خصوص عرضه عناوین انحصاری کنسول ایکس باکس وان برای رایانه های شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز ۱۰ سخن گفت. البته تا به امروز هنوز هیچ فرانچایز و مجموعه انحصاری کنسول ایکس باکس ۳۶۰ و ایکس باکس وان، برای سیستم عامل ویندوز منتشر نشده و تنها عناوین AAA (آی پی کاملا جدید) علاوه بر عرضه برای کنسول ایکس باکس وان و ۳۶۰، برای رایانه های شخصی نیز منتشر شده است. با این وجود، همچنان شایعه هایی مبنی بر عرضه نسخه رایانه های شخصی بازی Gears of War 4 به گوش می رسد. در صورت انتشار هرگونه شایعه و خبر در این زمینه، رسانه کلیک آن را در خروجی وب سایت خود قرار خواهد داد.

در انتهای این خبر، دیدگاه شما در رابطه با سه گانه بعدی بازی Gears of War 4 چیست؟ داستان بازی گیرز آور وار ۴ را چگونه ارزیابی می کنید؟ با توجه به تغییر استودیوی سازنده این مجموعه، به نظر شما نسخه چهارم چه تفاوتی با نسخه های قبلی خواهد داشت؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خودتان را حتما با دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

 منبع: Gamespotبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *