۵ اکتشاف باور نکردنی هفته گذشته

همیشه پرده برداری از اسراری که سالیان طولانی کسی نمی توانست برای آن پاسخی پیدا کند، جالب و برای همگان شگفت انگیز بود. در این مقاله قصد داریم ۵ عدد از مهم ترین این کشف ها را که در این هفته حاصل شد، بررسی کنیم.

۱ – یافتن پاسخ برای راز نیروی دریای آمریکا: حدود یک قرن پیش، یدک کش Conestoga نیروی دریایی، از کالیفرنیا به سمت هاوایی راهی شد اما در طول راه از بین رفت. حالا، یکی از بزرگترین اسرار نیروی دریایی حل شده است و معلوم شد که قایق در حدود ۲۵ مایل از مدار اصلی سواحل سان فرانسیسکو منحرف شده بود.

۲ – محققان ایالت اوهایو اطلاعات به دست آمده از ۱۰۸۷۸ نفر از شهروندان آمریکایی را آنالیز کردند و دریافتند که بر خلاف شوخی های قدیمی، زنان مو بور (و مردان بور) با افرادی که رنگ موهای متفاوت دارند کم هوش تر نیستند، و در واقع حتی ممکن است باهوش تر هم باشد.

۳ – زمانی ماه از زمین متفاوت به نظر می رسید: دانشمندان تصور می کنند که ماه ما در گذشته آن گونه که امروز است، نبود و این گونه فرض می شود که حدود ۳ میلیون سال پیش، محور ماه ۱۲۵ مایل یا ۳ درجه متمایل شده است.

۴ – یک استخوان خرس تاریخچه ایرلند را تغییر داد: این استخوان با هفت بریدگی حاصل از یک شی تیز برای اولین بار در ۱۹۰۳ پیدا شد و پس از آن در موزه ملی ایرلند نگه داری شد. آزمایش های نوین بر روی این استخوان شگفتی بزرگی را از نحوه به وجود آمدن این بریدگی ها نشان داد، و لازم است که کتاب های درسی زمان ورود نخستین انسان ها را به ایرلند بازنویسی کنند.

۵ – برای زندگی طولانی تر، مانند مردم این کشور غذا بخورید: یک مطالعه جدید نشان داد که یک رژیم غذایی ژاپنی می تواند سال ها به زندگی شما اضافه کند. نه تنها دنبال کردن دستورالعمل های رژیم غذایی ژاپنی میزان مرگ و میر را ۱۵٪ کاهش می دهد، بلکه میزان مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی و سکته مغزی را نیز کم می کند.

منبع: usatodayبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *