کنترل میزان صدای گوشی اندروید خود را به دست بگیرید

 

 

برای شما هم پیش آمده است که وقتی می خواهید از برنامه ای که با صدای بلند گوش داده اید به یک باره به برنامه ای بروید که لازم است آن را با صدایی آهسته تر اجرا کنید همیشه این استرس را تجربه خواهید کرد. این روزها اندروید تنظیماتی را در نظر گرفته است تا کاربران با خیالی آسوده به تنظیم میزان صدا برای هر نرم افزار خاص بپردازند.

کلیک – با افزایش روز افزون میزان کاربران گوشی های اندروید، این سیستم عامل محبوب هر روزه کاربردهای جدیدی را به اشتراک می گذارد. برای بسیاری از کاربران میزان صدای کاربردی در هر نرم افزار متفاوت خواهد بود. برای مثال شما علاقمند گوش دادن به موسیقی با صدای بلند هستید اما مطمئنا در اجرای برنامه های دیگر به این میزان صدا نیاز نخواهید داشت.  به همین منظور اندروید با معرفی نرم افزار ” Volume Control App” کنترل کامل تنظیم دلخواه میزان صدا در هر نرم افزار را برای کاربران در نظر گرفته است. در این گزارش به شرح کامل و آموزش چگونگی استفاده از این نرم افزار پرداخته ایم. با ما همراه باشیم.

تنظیمات کنترل میزان صدا:

در ابتدا نرم افزار ” Volume Control App” را از سایتی معتبر تهیه کرده و در گوشی اندروید خود اجرا کنید. مطابق تصویر به قسمت تنظیمات “setting” رفته و گزینه “App Volume Control Service” را در حالت روشن “on” قرار دهید. این تنظیمات به Volume Control App این اجازه را می دهد تا به هنگام اجرای یک نرم افزار، کنترل میزان صدای لازم را در اختیار داشته باشد.

Android-App-Volume-Manager-enable-service

پس از انجام تنظیمات، مجددا نرم افزار Volume Control App را اجرا کنید تا این نرم افزار لیستی از تمامی نرم افزار های موجود در گوشی همراه شما را در اختیارتان بگذارد. برخی از این برنامه ها به صورت غیر کاربردی تلقی می شوند که با فعال سازی گزینه “Show system apps” به تمامی برنامه ها دسترسی خواهید داشت. در این تنظیمات به شما اجازه داده شده است که با فعال سازی گزینه “vibrate” نوتیفیکیشن مربوط به تنظیمات صدای انجام شده بر روی هر نرم افزار را دریافت کنید و یا با فعال سازی گزینه “Prioritize Music Playback” به شما این امکان داده خواهد شد که به هنگام اجرای موسیقی هیچ اعلانی از برنامه های دیگر دریافت نکنید.

Android-App-Volume-Manager-All-apps7878

تنظیم میزان صدای دلخواه برای هر نرم افزار:

در نرم افزار Volume Control App  شما با ۵ نوع از تنظیمات میزان مواجه هستید:

۱- Media: میزان صدایی که برای اجرای هر نرم افزار به صورت ویژه تعریف خواهید کرد.

۲-Ring: هشدار تماس، وقتی شخصی با شما تماس می گیرد.

۳-Alarm: هشدار دهنده ساعت و … گوشی همراه شما.

۴-Notifications: صدای هشدار دهنده پیام ها در نرم افزارهای مختلف.

۵-System: صدایی که در هنگام استفاده از یک نرم افزار به گوش می رسد.

۸۵

با انتخاب هر کدام از گزینه های ارائه شده طبق تصویر، امکان دسترسی به تنظیمات ویژه میزان صدا برای هر برنامه مورد نظر به شما داده خواهد شد. در صورت تغییر ندادن گزینه ها تنظیمات پیش فرض در نظر گرفته خواهد شد.

۹۹۰

همچنین علاوه بر تنظیمات صدا بر روی اسپیکر شما می توانید تنظیماتی مشابه را بر روی حالت “هدست” و نیز “بلوتوث” داشته باشید.

۶۰

در ادامه، این نرم افزار به شما این امکان را خواهد داد تا با تعریف یک پروفایل خاص تمامی تنظیمات را به صورت ویژه انجام دهید. همچنین شما قادر خواهید بود تا تعریفی از میزان صدا برای یک برنامه به هنگام اجرا و خروج از آن را داشته باشید. پس از اعمال تغییرات با ذخیره کردن آن در هر بار اجرا تنظیمات شخصی شما اعمال خواهد شد.

۸۰

پس از اجرای این تنظیمات بر روی تلفن همراه، از این پس با خیالی آسوده بدون تنظیمات هرباره میزان صدا، به اجرای نرم افزارهای مورد نظر خود با میزان صدای دلخواه خواهید پرداخت. در هر مرحله شما قادر خواهید بود با غیر فعال کردن به تنظیمات پیش فرض بازگردید.

 

۹۰

 

منبع: maketecheasier

 

 

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *