با کیبور KABOOM همانند یک جاسوس زندگی کنید

با استفاده از این کیبور در هر نرم‌افزاری که باشید تمام پیام‌های شما طبق زمان‌بندی به‌طور خودکار از بین می‌روند.

به گزارش کلیک، چه شما یک مامور مخفی باشید که نیاز به ارسال سری پیام‌های خود دارید یا اینکه تنها نیاز دارید تا حریم شخصی شما در عصر دیجیتال حفظ شود، پیام‌های خود‌تخریب (self-destructing) راهی است برای حفاظت از پیام‌های شما در مقابل افرادی که ارتباطات را زیر نظر دارند.

کیبورد Kaboom که امروز برای سیستم عامل iOS منتشر شد محصولی است که توسط آن می‌توان پیام‌های خودتخریب و رمزگذاری شده را در هر برنامه‌ای ارسال کرد. در واقع افرادی که از نرم‌افزارهای رمزگذاری پیام‌ها هم‌چون Signal، برای ارسال پیام‌های رمزگذاری شده استفاده می‌کنند و یا تصاویر ، ویدیوها و پیام‌های خود را از طریق نرم‌افزارهای دیگری با زمان انقضای خاص ارسال می‌کنند، با استفاده از این کیبورد یک سطح امنیتی دیگر به اطلاعات خود اضافه می‌کنند.

برای این کار ابتدا پیام خود را تایپ کنید یا عکس مورد نظر خود را در هر نرم‌افزاری که می‌خواهید، به شیوه همیشگی انتخاب کنید. سپس کیبور Kaboom را انتخاب کنید، مدت زمانی که می‌خواهید پیام در دستگاه مخاطب شما وجود داشته باشد، تعیین کنید و سپس دکمه Kaboom It را بزنید. Kaboom به شما یک لینک منحصر به فرد می‌دهد که محتوای صفحه آن لینک، حاوی اطلاعات شما است. هر وقت که زمان تعیین شده به پایان رسید، صفحه پاک می شود.

طبق گفته Kaboom چیزی در سرورها باقی نمی‌ماند و هیچ چیز توسط هیچ شخصی حتی کارکنان شرکت قابل خواندن نیست. البته کسی که پیام شما را دریافت می‌کند می‌تواند یک عکس (screenshot) از پیام شما بگیرید و از این طریق آن را برای همیشه برای خود حفظ کند.

نرم‌افزار Kaboom توسط شرکت AnchorFree در سال ۲۰۱۵ منتشر شد که اساسا برای ارسال پیام‌ها و تصاویر به صورت خودتخریب ساخته شد.

کیبورد Kaboom طوری طراحی شده است که می‌توان از آن در داخل هر نرم‌افزار دیگری استفاده کرد. از آن‌جایی که کیبوردها این توانایی را دارند تا در هر نرم‌افزاری که امکان نوشتن متن در آن وجود دارد، ظاهر شوند این ویژگی به Kaboom اجازه می‌دهد تا تقریبا در هر کجای تلفن با شما باشد.

منبع: popsciبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *