اجبار گوگل به باز کردن قفل تلفن ها برای اف بی آی

|
۰ دیدگاه

اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا نقشه ای از ایالاتی ارائه کرده که در آن ها دولت در مقابل گوگل، اپل یا هر دوی این شرکت ها برای باز کردن قفل تلفن همراه مظنونین جرایم به دادگاه دادخواست ارائه کرده است.

به گزارش کلیک، بنا به اسناد دادگاهی از ماه اکتبر در هفتاد مورد از این گونه دادخواست ها اف بی آی از قانون All Writs Act استفاده کرده است، قانونی که بیش از ۲۰۰ سال پیش تصویب شده و طبق آن سازمان‌های قضایی ایالات متحده می‌توانند از هر روشی برای پیشبرد پرونده‌های خود استفاده کنند. اتحادیه آزادی های مدنی اطلاعات شصت و سه مورد از پرونده ها را تا حدودی برای عموم مشخص کرده است. نه عدد از دادخواست ها در برابر گوگل و بقیه در برابر اپل بوده است.

Screen+Shot+2016-03-30+at+11.42.18+AM

تمام این پرونده ها مانند مسئله اخیر بین اف بی آی و گوگل درباره تلفن تیرانداز حادثه سن فرانسیسکو نبوده است و در بعضی موارد که در آن ها تلفن رمزگذاری نشده بوده شرکت ها به حکم دادگاه عمل کرده اند. با این حال باید اشاره کرد که در تمامی این موارد دولت از قانون All Writs Act استفاده کرده، کاری که به گفته آن ها همیشه آخرین راه به حساب می آید.

منبع : engadget

0 پسندیده شده
سیمین حمیدی
سیمین حمیدی هستم. فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار و دانشجوی ارشد صنایع دانشگاه شریف. ترجمه و سر در آوردن از اخبار و تازه های علم و تکنولوژی تقریبا تبدیل به یکی از برنامه های روزانه من شده. امیدوارم حاصل کارم برای خواننده های کلیک هم مفید باشه.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.