رشد درآمد ۳۷ درصدی هوآوی در سال ۲۰۱۵ و رکوردشکنی این برند چینی

هوآوی در سال ۲۰۱۵ میلادی توانست درآمدهای خود را تا سقف ۳۷ درصد افزایش دهد و بدین صورت توانست رکورد بیشترین رشد ممکن خود را از سال ۲۰۰۸ تاکنون به ثبت برساند.

همانطور که می‌دانید، هوآوی هم اکنون سومین کمپانی بزرگ تولید و عرضه کننده گوشی در دنیاست. این شرکت چینی توانسته خود را به عنوان یک رقیب جدی و با پتانسیل بالا برای دو شرکت سامسونگ و اپل معرفی کند. عملکرد هوآوی در سال ۲۰۱۵ میلادی فوق‌العاده بوده و تازه‌ترین اطلاعات منتشر شده از سوی این شرکت نشان می‌دهد که درآمدهای آن در سال ۲۰۱۵ میلادی چیزی در حدود ۳۷ درصد رشد داشته است!

به گزارش کلیک، میزان کل درآمدهای هوآوی در سال ۲۰۱۵ برابر با ۶۱٫۱۰ میلیارد دلار بوده که نشان از رشد سالیانه ۳۷ درصدی درآمدهای این شرکت دارد. این رشد ۳۷ درصد درآمدهای هوآوی در واقع برای این شرکت یک رکورد به شمار می‌رود. از سال ۲۰۰۸ تاکنون هوآوی هیچ‌گاه میزان درآمدهای خود را تا این اندازه با رشد مواجه نکرده بود.

در این بین گوشی‌های هوشمندی که هوآوی تولید و روانه بازار کرده تاثیر مستقیمی بر روی افزایش درآمدهای این برند چینی داشته است. بنا به گزارشات به دست آمده ظاهرا گوشی‌های هوشمند هوآوی و سودی که این شرکت از فروش این محصولات به دست آورده تقریبا ۴۴ درصد از کل درآمدهای آن را تشکیل می‌دهند. هوآوی در سال ۲۰۱۵ توانست بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه گوشی هوشمند را روانه بازار کند. این موضوع در حالی بوده که تاکنون هیچ برند چینی قادر به ثبت این رکورد نبوده است. بنابراین هوآوی از نظر کمیت عرضه گوشی هوشمند نیز در بین کمپانی‌های چینی تولید و عرضه کننده گوشی برندی رکورددار محسوب می‌شود.

خدمات ارتباطی اختصاصی هوآوی در کشور چین نیز بخش عظیمی از درآمدهای آن را شامل می‌شوند. سرویس‌های خدماتی و ارتباطی هوآوی در سال ۲۰۱۵ میلادی چیزی در حدود ۵۹ درصد از درآمدهای این شرکت را تأمین کرده‌اند. این میزان درآمد نسبت به سال گذشته به طور مستقل ۲۱٫۴ درصد رشد داشته است. این موضوع نشان می‌دهد که هوآوی تنها بر روی تولید و عرضه گوشی‌های هوشمند متمرکز نشده و بخش عظیمی از درآمدهای خود را از سایر فعالیت‌هایش به دست می‌آورد.

بنا به گزارشات به دست آمده، ظاهرا هوآوی قصد دارد که در سال ۲۰۱۶ میزان درآمدهایش را با رشد بیشتری مواجه سازد. چندی پیش آقای گوا پینگ (Guo Ping) مدیر عامل شرکت هوآوی به طور رسمی اعلام کرد که این شرکت قصد دارد تا در سال ۲۰۱۶ میزان درآمدهایش به ۷۵ میلیارد دلار افزایش دهد. باید منتظر ماند و دید که آیا هوآوی می‌تواند به این هدف خود دست پیدا کند! همانطور که می‌دانید هوآوی به تدریج در حال افزایش فعالیت‌هایش در بازارهای ایالات متحده است. فروش محصولات این برند چینی در بازارهای ایالات متحده می‌تواند تاثیری چشمگیری بر روی روند کسب درآمدهای آن داشته باشد، اما تا کنون فروشی که محصولات هوآوی در بازار ایالات متحده داشته‌اند چندان جالب توجه نبوده است. به نظر شما آیا هوآوی با افزایش درآمدهایش به واقع پتانسیل لازم به منظور رقابت با برندهایی همچون سامسونگ و اپل را دارد؟

منبع: gsmarenaبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *