کنفراس Build 2016 مایکروسافت

ویندوز ۱۰ مایکروسافت نه فقط به چشم تمام شرکت های فناوری، بلکه به نظر مردم هم یک پلتفرم با دوام است. مایکروسافت واقعا می تواند به این شاهکار خود افتخار کند.

به گزارش کلیک، مایکروسافت در کنفرانس Build 2016 خود، برای توسعه دهندگان در سان فرانسیسکو در روز چهارشنبه، اعلام کرد که ۲۷۰ میلیون نفر به طور فعال از ویندوز ۱۰ استفاده می کنند. همچنین یک به روز رسانی جدید هم در تابستان امسال برای این ویندوز ارائه خواهد شد.

تری مایرسون از مایکروسافت گفت، ویندوز ۱۰ سریع ترین رشد محبوبیت و استفاده را در تاریخ تمامی نسخه های ویندوز داشته است و سپس اعلام کرد یک بروز رسانی رایگان برای همه کاربران در روز سالگرد آن منتشر خواهد شد.

علاوه بر این، این به روز رسانی برای ایکس باکس وان هم در دسترس است و می تواند هر ایکس باس را به یک واحد توسعه تبدیل کند و نرم افزارهای ویندوز ۱۰ را در این کنسول بازی در دسترس قرار دهد.

با ۲۷۰ میلیون کاربری که به طور فعال از ویندوز ۱۰ استفاده می کنند، توجه شرکت های فناوری جلب شده است. مایکروسافت در این کنفرانس، نه تنها یک برنامه جدید استارباکس برای ویندوز ۱۰ اعلام کرد، بلکه گفت نرم افزارهای فیس بوک، Instagram و Messenger هم راهی فروشگاه ویندوز می گردند. علاوه بر این، مخاطبین شبکه اجتماعی فیس بوک نیز می توانند بر روی ویندوز ۱۰ کار کنند. البته همانطور که پیشتر هم گفتیم، باید SDK را بر روی سیستم خود نصب کنند تا بتوانند از نرم افزار آن استفاده کنند.

رایان راپر از مایکروسافت در طی این کنفرانس گفت: می خواهیم مطمئن شویم مردم از ویندوز ۱۰ بیشترین لذت را می برند. هنوز هم می خواهیم امکانات بیشتری را فراهم کنیم و محیط کاربردی ویندوز را افزایش دهیم.

فیل اسپنسر، ریاست اندازی واحد ایکس باکس مایکروسافت اعلام کرد که نه تنها بازی های ایکس باکس می توانند با نرم افزارهای ویندوز، آن هم به لطف پلتفرم مدرن و جدید مایکروسافت اقدام شوند، بلکه در آینده ای نزدیک، شاهد حضور کورتانا، دستیار مجازی مایکروسافت در این کنسول بازی خواهیم بود. البته مایکروسافت این ویژگی را در کنفرانس سال گذشته اعلام کرده بود، ولی به نظر در اجرای طرح کلی گره هایی به وجود آمده بود که با رفع آن، امسال شاهد اجرایی شدنش خواهیم بود.

مایکروسافت همیشه یکی از قدرتمندترین های دنیای فناوری بوده است و برای این که توانایی های خود را اثبات کند، نیازی به این گونه کنفرانس ها ندارد، و به نظر این کارها بیشتر برای بازتاب فعالیت ها و استقبال مردم از هنرنمایی شان است و نیز اطلاع رسانی برای نرم افزارهایی که در آینده امکان استفاده از آن ها فراهم می شود.

منبع: msnبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *